Bosch KIS86AFE0 úzka chladnička – recenzia, skúsenosti

Dobrý mraziaci výkon (7 kg/24 hodín)
Veľmi tichý chod (36 dB)
Akumulačná doba až 32 hodín
Senzory pre optimálnu teplotu
Technológia LowFrost znižujúca námrazu
Kvalitné LED osvetlenie bez oslňovania
Dobre členené vnútorné priestory
Zásuvka VitaFresh s reguláciou vlhkosti
Alarm otvorených dverí aj poruchy

Hodnotenie:
(80.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Špičková kombinovaná chladnička Bosch KIS86AFE0 ponúka dobrý mraziaci výkon. Za jeden deň dokáže zamraziť 7 kg potravín. Jej kapacita 266 litrov je postačujúca pre viacčlennú domácnosť, pričom chladiaca časť má 192 l a objem mraziacej je 74 l. Vyzdvihujeme veľmi tichý chod spotrebiča, hladina hluku sa pohybuje okolo 36 dB. Chladnička má niekoľko praktických funkcií, napríklad senzory pre udržiavanie optimálnej teploty, kvalitné LED osvetlenie bez oslňovania či zvukový alarm v prípade otvorených dverí alebo poruchy. Páčila sa nám zásuvka VitaFresh na uskladnenie ovocia a zeleniny s reguláciu vlhkosti, vďaka čomu boli suroviny vždy čerstvé. Vnútorné priestory sú dobre členené a plus si vyslúži aj akumulačná doba v prípade poruchy alebo výpadku elektriny, tá je až 32 hodín. Nechýba technológia LowFrost pre minimalizáciu tvorby námrazy. Mínusom je len vysoká obstarávacia cena.

Kombinovanú chládničku so špičkovým mraziacim výkonom Bosch KIS86AFE0 nájdete v ✅  e-shope Mall.sk.

Špičkovo vybavená chladnička s mrazničkou Bosch KIS86AFE0 patrí do energetickej triedy E. Jej ročná spotreba energie sa pohybuje okolo 219 kWh, preto ju môžeme považovať za úspornú. Celkový úžitkový objem je 266 litrov, pričom chladiaca časť pojme 192 l a objem mrazničky je 74 l. Vstavaná chladnička so šírkou 55,8 cm, výškou 177,2 cm a hĺbkou 54,5 cm má tichý chod a hladina hluku dosahuje maximálne 36 dB. Potešil nás dobrý mraziaci výkon, ktorý je 7 kg surovín za 24 hodín. Za skvelú považujeme akumulačnú dobu v prípade poruchy alebo výpadku elektriny, tá je až 32 hodín.

Bosch KIS86AFE0 recenzia

Super chladenie aj super mrazenie

Vyzdvihujeme senzory FreshSense, ktoré zabezpečujú optimálnu teplotu v chladničke. Pri zistení akejkoľvek odchýlky sa snažia teplotu okamžite vyrovnať, vďaka čomu si uskladnené potraviny zachovávajú svoju kvalitu aj správnu konzistenciu. Nechýba funkcia super chladenia a super mrazenia, ktorá krátkodobo zníži teplotu na rýchle schladenie novo pridaných potravín. Chladnička disponuje i technológiou LowFrost, ktorá výrazne obmedzuje tvorbu námrazy. Ručné odmrazovanie preto nemusíte vykonávať tak často ako v prípade chladničiek bez podobnej technológie. Praktická ventilácia v dolnej časti spotrebiča vám navyše následné odmrazovanie uľahčí.

Vo vnútri chladničky sa nachádza päť políc z bezpečnostného skla, z toho štyri sú výškovo nastaviteľné. Oceňujeme zásuvku VitaFresh s reguláciou vlhkosti na odkladanie ovocia a zeleniny. Ďalšie odkladacie priestory sú na dverách. Všetky poličky v chladničke je možné jednoducho vybrať a prispôsobiť si vnútorný priestor podľa seba. Ich vybratím sme získali viac miesta a bez problémov sme vedeli skladovať aj rozmerovo väčšie potraviny. Aj mraznička je rozdelená na viacero častí. Nachádza sa v nej napríklad mraziaca priehradka BigBox na zamrazenie veľkých kusov potravín. Mraziaca časť je bez osvetlenia, avšak chladiaca má LED osvetlenie. Práve toto osvetlenie musíme pochváliť, rovnomerne je osvetlený každý kút chladničky a zároveň nás svetlo neoslňovalo.

Bosch KIS86AFE0 zásuvka na zeleninu

Samostatné chladiace okruhy

Spotrebič má dva samostatné chladiace okruhy, teplotu je preto možné regulovať individuálne, čo vedie k ešte väčšej úspore energie. Regulácia teploty je elektronická a zobrazuje sa na prehľadnom digitálnom ukazovateľovi. Vyzdvihujeme funkciu HolidayMode, pri jej aktivácii sa teplota v chladničke nastaví na približne 14 °C a v mrazničke na cca -18 °C. Uskladnené mrazené potraviny sú tak chránené a predchádza sa plytvaniu energiou v chladiacej časti. Výrobca pri tomto modeli nezabudol ani na praktickú funkciu alarmu, ktorý sa spustí v prípade otvorených dverí či nejakej poruchy. Spotrebitelia sa s názormi na tento model príliš nepodelili, nám na kombinovanej chladničke s mrazničkou prekážala len vysoká obstarávacia cena.

Pozitíva

Dobrý mraziaci výkon (7 kg/24 hodín)
Veľmi tichý chod (36 dB)
Akumulačná doba až 32 hodín
Senzory pre optimálnu teplotu
Technológia LowFrost znižujúca námrazu
Kvalitné LED osvetlenie bez oslňovania
Dobre členené vnútorné priestory
Zásuvka VitaFresh s reguláciou vlhkosti
Alarm otvorených dverí aj poruchy

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 02.06.2021
Najlepšie úzke (50 cm) chladničky 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie úzke (50 cm) chladničky 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Žiadna domácnosť sa nezaobíde bez kvalitnej chladničky. Niektoré byty sú však dispozične navrhnuté tak, že v kuchyni je málo priestoru. Práve v týchto prípadoch je vhodné siahnuť po úzkej kombinovanej chladničke s mrazničkou, ktorá dokáže ušetriť niekoľko centimetrov. Aby bola zabezpečená primeraná vnútorná kapacita, treba rátať s tým, že chladnička bude vyššia. K výhodám tohto typu... Prečítať článok


Pridať komentár