Bentech G05 bezdrôtový GSM alarm – recenzia, skúsenosti

Dosah bezdrôtových prvkov do 100 m
Prehľadný dotykový LCD displej
Volania a SMS správy na zadané čísla
Možnosť pripojiť 99 bezpečnostných prvkov

Hodnotenie:
(78.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Bezdrôtový GSM alarm Bentech G05 dokáže spoľahlivo ochrániť váš dom, byt, garáž, kanceláriu alebo chalupu. Centrálna jednotka má interaktívny podsvietený LCD displej, aby ste prehľad informácií bez problémov videli aj v noci. Bezdrôtový domový alarm sa vyznačuje jednoduchou inštaláciou i následným ovládaním. Alarm disponuje až 99 bezpečnostnými zónami, pričom dosah signálu je do 100 metrov (za ideálnych podmienok).

GSM ústredňa sa napája cez adaptér, ktorý musí mať prívod elektriny, no alarm disponuje aj záložnou batériou. Tá je však o čosi slabšia a v prevádzke dokáže byť len tri hodiny. Po vložení SIM karty a nastavení telefónnych čísel vám tento bezpečnostný systém zašle SMS správu, vy tak okamžite viete, že sa niečo deje a môžete adekvátne zasiahnuť. Jednoduchý domový alarm umožňuje pripojiť sirénu pre akustickú signalizáciu narušenia.

Bezdrôtový GSM alarm Bentech G05 si môžete pohodlne zakúpiť v ✅  e-shope mall.sk.

Podsvitený LCD displej centrálnej jendotky

Minimalistický a elegantný dizajn centrálnej jednotky nebude pôsobiť rušivo v žiadnej domácnosti či akomkoľvek inom objekte, ktorý sa rozhodnete strážiť. Centrálna jednotka sa umiestňuje v blízkosti vstupných dvier, a preto si ju pri vstupe každý všimne. Disponuje prehľadným LCD displejom, na ktorom sa zobrazujú dôležité informácie (napr. indikátor alarmu či aktívneho zabezpečenia, GSM signál a detekcia, či je systém v poriadku, pohotovostný režim, čas, číslená zóna alarmu a ďalšie). Displej je podsvietený pre pohodlné ovládanie aj počas noci.

Bentech G05 recenzia

Odosielanie SMS správ a telefonáty

Interaktívny LCD displej je dotykový a okrem vyššie spomínaných informácií na ňom nájdete i SOS tlačidlo, ktorého stlačením si môžete na pomoc okamžite privolať políciu. Keďže ide o GSM alarm, po vložení SIM karty sa vám otvárajú nové možnosti vyrozumenia o poplachu. K nim patria hlasové telefonáty či odosielanie SMS správ na vami nastavené čísla. Do pamäte alarmu môžete uložiť až šesť telefónnych čísel, a preto budete o nečakanej udalosti informovaní nielen vy, ale aj zvyšní členovia vašej domácnosti.

Jednoduchá inštalácia i ovládanie

Domový alarm Bentech G05 si nainštalujete jednoducho bez pomoci odborníkov. Centrálnu jednotku stačí umiestniť v blízkosti vchodových dvier, pripojiť ju k zdroju elektriny a vložiť SIM kartu. Následne rozmiestnite bezdrôtové senzory a aktivujte GSM centrálu bez nutnosti naťahovania akýchkoľvek káblov. V balení nájdete okrem GSM ústredne i pohybový PIR senzormagnetický senzor na okná alebo dveresirénu a dva diaľkové ovládače. Nechýba tu ani návod na použitie či držiaky na stenu. V prípade potreby si môžete dokúpiť ďalšie pohybové i magnetické senzory alebo detektory (napr. dymu, úniku plynu, vlhkosti a podobne). K alarmu je možné pripojiť až 99 bezdrôtových komponentov.

Bentech G05 príslušenstvo

Dosah, záložná batéria a ďalšie funkcie

Dosah bezdrôtových senzorov a ovládačov je max. 100 metrov, avšak treba rátať s tým, že v reálnych podmienkach je dosah nižší. Môžu za to rôzne prekážky, ktoré sa nachádzajú v priestore a bránia prieniku signálu. V rámci domu alebo bytu by ste však so signálom nemali mať problém. Centrálna jednotka sa napája adaptérom, ktorý je súčasťou dodávky (napätie 12 V DC), no disponuje aj záložnou Li-ion batériou, ktorá udrží alarm v prevádzke počas výpadku prúdu. Sklamalo nás, že batéria je slabšia, má výdrž iba tri hodiny. K alarmu môžete pripojiť aj sirénu pre akustickú signalizáciu narušenia a môžete ho ovládať i z mobilného telefónu prostredníctvom aplikácie. Tá je dostupná pre operačné systémy Android a iOS. Cez telefón môžete alarm aktivovať alebo deaktivovať, zistiť aktuálny stav či cez vstavaný mikrofón počuť, čo sa v objekte deje.

Skúsenosti a recenzie

Spotrebitelia sa o skúsenosti s domovým alarmom Bentech G05 príliš nepodelili, no v rámci slovenských e-shopov patrí do top päťky predávaných produktov. Na základe toho môžeme predpokladať, že alarm plní svoj účel. Nám prekážalo, že výrobca uvádza k alarmu minimum potrebných informácií a práve to môže mnohých spotrebiteľov odrádzať od kúpy.

Recenzie a skúsenosti s domovým alarmom Bentech G05

Záverečné hodnotenie

Domový GSM alarm Bentech G05 je základný alarm, ktorý ochráni váš dom alebo byt pred zlodejmi či inými nečakanými udalosťami. Dosah bezdrôtových senzorov je 100 metrov, pričom celkovo môžete pripojiť až 99 bezpečnostných prvkov. V balení nájdete len základné senzory a sirénu, no ostatné detektory si budete musieť v prípade potreby dokúpiť. Centrálna jednotka alarmu má prehľadný LCD displej s podsvitením, ktorý sa ovláda dotykovo a zobrazuje podstatné informácie. Po vložení SIM karty vám bude bezpečnostný systém odosielať SMS správy o poplachu, prípadne vám poplach oznámi zavolaním na vopred zadané čísla. Záložná batéria dokáže byť v prevádzke tri hodiny.

Pozitíva

Dosah bezdrôtových prvkov do 100 m
Prehľadný dotykový LCD displej
Volania a SMS správy na zadané čísla
Možnosť pripojiť 99 bezpečnostných prvkov

Negatíva

Výdrž záložnej batérie len 3 hodiny
Veľmi málo informácií od výrobcu


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 18.02.2021
Najlepšie domové alarmy 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie domové alarmy 2023 – recenzie, test, porovnanie

Domový alarm je šikovné zariadenie, ktoré vám pomôže ochrániť vašu domácnosť. Okrem toho, že zabráni vstupu neželanej osoby, má aj ďalšie benefity. Dokáže vás napríklad upozorniť na únik plynu, zvýšenú vlhkosť v dome či požiar. Bezpečnostné alarmy sú vhodné do rodinných domov, bytov, garáží, kancelárií, na záhradné chaty či rekreačné chalupy. Ako si vybrať vhodný domový alarm z množstva... Prečítať článok


Komentáre

29/11/2022 16:18
Redakcia SpotrebitelskyTest.sk

Dobrý deň,
GSM alarm umožňuje nastaviť čas zapnutia aj vypnutia alarmu.

13/11/2022 13:32
Erika

Dobrý deň, dá sa nastaviť len na určité hodiny? Ak potrebujem po 18tej až mať zapnutý alarm.
Ďakujem

Pridať komentár