Auna PH7804 bezdrôtové slúchadlá cez hlavu – recenzia, skúsenosti

Kvalitná konštrukcia
Komfort
Výdrž batérie
Dobrá zvuková izolácia

Hodnotenie:
(80.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Bezdrôtové bluetooth slúchadlá od nemeckého výrobcu Auna sľubujú výborný pomer kvality a ceny. Výrobca sľubuje enormný dosah UHF signálu až do vzdialenosti 100 metrov od zdroja. Balenie obsahuje aj vysielaciu a nabíjaciu stanicu, kde je možné slúchadlá položiť.

Slúchadlá sú vyrobené z kvalitného materiálu a veľmi dobre, ergonomicky sedia na hlave. Polstrované textilné náušníky sú veľmi pohodlné a dobre izolujú ruchy okolia. Zvuk je kvalitný bez šumov. Basy slúchadiel by mohli byť kvalitnejšie. Výdrž batérie je solídna, no nabíjanie trvá pomerne dlho.

V ✅  e-shope electronic-star.sk získate k nákupu bezdrôtových slúchadiel cez hlavu Auna PH7804 dopravu zdarma.

Pohodlné počúvania

Čo sa nám už na prvý dojem pozdávalo ako najlepšie? Bezdrôtové slúchadlá Auna majú perfektne riešenú konštrukciu. Slúchadlá cez hlavu niekedy zvyknú tlačiť alebo jednoducho na hlave nesedia. Auna PH7804 také nie sú. Dokonca môžete regulovať ich prítlak, čo rozhodne oceníte.

Bezdrôtové slúchadlá Auna PH7804 recenzia

Druhou veľmi efektívnou vecou sú polstrované slúchadlá. Náušníky sú mäkké (textil) a i keď časom ich zrejme budete musieť umývať, kvôli hygiene, svoju úlohu plnia na jednotku. Samotné slúchadlá sú dokonca vymeniteľné. S káblom sa prirodzene obťažovať nemusíte. Takisto veľmi dobre tlmia ruchy z okolia a nehrozia ani žiadne rušivé šumy.

Basy sú hluché

Čo zvukový prejav? Slúchadlá nepatria medzi najdrahšie, no prezradíme vám, že v tejto kategórii nájdete aj slúchadlá s lepším zvukovým prejavom. Auna PH7804 nás nijakým spôsobom neohúrili. Dokonca by som ich nepovažoval ani za slúchadlá hodné prehrávania basovej hudby. K počítaču sú však ideálne. Aj vďaka ich pohodlnej konštrukcii. Slúchadlá majú 3 vysielacie kanály a všeobecne pri nižšej hlasitosti je zvuk v poriadku.

Bezdrôtové slúchadlá cez hlavu Auna PH7804

Basy vás však sklamú, rovnako tak treble a výrazné výšky vás neoslnia. Basy sú doslova tlmené a vtedy im môžeme hovoriť, že sú hluché. Slúchadlá akoby na ne zabúdali. Vysielanie na UHF frekvencii sľubuje extrémny dosah. Je to tak?

Dosah je značne menší

Kľúčová je v tomto prípade nabíjacia a zároveň vysielacia jednotka UHF s frekvenciou 863 MHz. Výrobca za ideálnych podmienok sľubuje dosah až 100 metrov. Realita? Ak sa dostanete na hranicu 10 metrov, očakávajte prvé ruchy, šumy. Výrobca sa tak sekol o 90 metrov, čo považujeme za poriadne zavádzanie. Navyše kvalita signálu je veľmi nekvalitná.

Nabíjacia stanica bezdrôtových slúchadiel cez hlavu Auna PH7804

Množstvo zákazníkov sa rozhodne pre tieto slúchadlá práve z toho dôvodu, že sľubujú väčší dosah ako frekvencia bluetooth 4.2 alebo 5.0. Realita je však iná. Frekvencia, ktorú slúchadlám sprostredkúva vysielacia stanica nedokáže ani na jednom z troch kanálov vysielať na väčšiu vzdialenosť ako 10 metrov. Zvuk je následne skreslený a predovšetkým šum kazí celkový dojem zo zvukovej reprodukcie.

Výdrž a nabíjanie

Prekvapíme vás, ale slúchadlá sú napájané dvoma AAA batériami, ktoré sú v balení. Vysielacia jednotka je napájaná za pomoci adaptéra. V balení je aj 3,5 mm jack kábel a 6,3 mm jack adaptér. Ako je to s výdržou? Vymeniť môžete klasické AAA batérie za napríklad nabíjateľné batérie. Všeobecne však slúchadlá zvládnu dobu prevádzky zhruba 15 hodín.

Nabíjanie bezdrôtových slúchadiel Auna PH7804

Záverečné hodnotenie

Bezdrôtové slúchadlá Auna PH7804, ktoré vysielajú na UHF frekvencii, sú zaujímavým zariadením v tejto kategórii. Vyznačujú sa slušnou výdržou a predovšetkým konštrukcia a komfortné náušníky sú ich veľkou doménou. Horšie je to už s kvalitou basov a celkovo zvukovým prejavom, ktorý nie je príliš autentický.

UHF frekvencia má dosah zhruba 10 metrov a nie 100 metrov ako uvádza výrobca. Čím ďalej od vysielacej stanice idete, tým je signál horší. Slúchadlá rozhodne nie sú stvorené na dlhé cestovanie. Ich zvuková reprodukcia je priemerná a za podobnú cenu veľmi ľahko zoženie omnoho lepší model. Nás Auna PH7804 rozhodne nepresvedčili.

Pozitíva

Kvalitná konštrukcia
Komfort
Výdrž batérie
Dobrá zvuková izolácia

Negatíva

Klamlivý údaj o dosahu
Kvalita zvuku


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 27.11.2019
Najlepšie bezdrôtové slúchadlá cez hlavu 2023 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá cez hlavu 2023 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Hudba je súčasťou nášho života. Každý z nás má svoj obľúbený hudobný žáner a rád si svojho obľúbeného interpreta vypočuje kedykoľvek a kdekoľvek. Počúvanie hudby sa často postará o to, že čas ubieha rýchlejšie. Aby ste hudbu mohli počúvať kedykoľvek a kdekoľvek, ideálnym riešením sú bezdrôtové bluetooth slúchadlá cez hlavu. Tento druh slúchadiel aktuálne zažíva obrovský „boom“, a preto je... Prečítať článok


Komentáre

31/10/2019 07:22
Laura

Slúchadlá pôsobia kvalitne a na hlave sedia naozaj dobre. Sklamaná som z dosahu, kotrý ani zďaleka nespĺňa sľubovaných 100 m. Pri 5 m hrajú ešte dobre, pri 10 m už začína šumenie.

Pridať komentár