KELLYS SWAG 50 27,5" 2016 recenzia

KELLYS SWAG 50 27,5

Celoodpružený bicykel KELLYS SWAG 50 27,5" - model 2016 Celoodpružený bicykel KELLYS Swag 50 27,5" je celoodpružený horský bicykel s rámom KELLYS SFS Supertrail Enduro...

od 2399 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Pre tých, ktorí to myslia s jazdením v teréne naozaj vážne, má spoločnosť Kellys v ponuke komfortné bicykle vyššej triedy. Samozrejme sa už pohybujeme aj cenovo vo vyšších sumách. Táto kategória je určená pre náročných cyklistov. Model Kellys SWAG 50 spĺňa všetky kritéria skvelého celoodpruženého allmountain-enduro bicykla s výborným pomerom výkon a cena.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na bicykle a redakčný výber najlepšie bicykle

Konštrukcia, rám

Pri tomto modeli použil výrobca celoodpružený hliníkovýrám KELLYS SFS Supertrail Enduro, ktorý si môžete zvoliť v troch veľkostiach rámu. Konštrukciarámu bicykla je upravená spôsobom zavesenia zadného kolesa technológiou virtual pivot. Ide o systém zadnej stavby s virtuálnym bodom otáčania, pre vynikajúcu citlivosť v kombinácii s neutrálnym správaní sa pri zábere a brzdení. Samozrejmosťou je regulácia tlmiča ROCK SHOX Monarch RTa uzamykanie. Predná odpružená vidlica je model ROCK SHOX Yari RC (27.5),ktorá má oceľové vnútorné nohy a odpruženie zaobstaráva stlačený vzduch, takže si môžete nafúkať vidlicu aj tlmič presne podľa potreby.

Nechýba ani uzamykanie priamo z riadidiel. Tento rám je prispôsobený pre vedenie hadičky teleskopickej sedlovky vnútrom rámu , takže nemusíte ťahať hadičky po rámu bicykla, ale všetko je pekne vnútri. To isté platí pre lanká radenia, ktoré sú vedené vnútrom rámu. Toto prevedenie je veľmi dobré a samotný rám je tak čistý a nič neprekáža. Jediné vedenie, ktoré sa výrobca rozhodol umiestniť pozdĺž rámu je hydraulická hadica zadnej brzdy a to z dôvodu rýchlej výmeny tohto komponentu, bez rozpojovania celého hydraulického vedenia. Hadica je však kvalitne fixovaná na rám, takže neprekáža ani nešúcha lak rámu. Konštrukcia je veľmi kvalitne spracovaná, rám má výbornú ergonómiu a zabezpečuje tak komfortnú jazdu.

Kolesá

Model Kellys Swag 50 má 27, 5“ kolesá s plášťami Schwalbe Hans Dampf Performance 60-584. Pri takto ceoodpruženom bicykli je to výhoda oproti 29“ kolesám nielen z hľadiska nižšej hmotnosti, ale aj obratnosti a lepšieho kopírovania nerovného terénu.

Zostava

Ako sme už u výrobcu Kellys zvyknutý osádza bicykle overenými a kvalitnými komponentmi od spoľahlivých výrobcov. Pri tomto modeli stavil okrem komponentov KLS a to sedlo, pedále, rukoväte aj na výborne komponenty od výrobcu SRAM. Z jeho dielne je použité stred. zloženie, kľuky, menič, radenie, kazetové pastorky, brzdové páky výborne hydraulické brzdy SRAM Guide R Hydraulic Disc. Sedlo KLS Havoc je prijemne tvarované a určite neurazí aj keď pri takej cenovej kategórii by si tento model zaslúžil aj niečo lepšie. Tento bicykel má 20 prevodov a jeho hmotnosť je prijateľných 13, 69 kg.

Celkový dizajn

Po dizajnovej stránke budete nadšený, tento model má moderný dynamicky vzhľad. Všetky časti dokonale ladia pri zachovaní maximálnej funkčnosti. Farebne sú jednotlivé prvky prispôsobené farbe rámu a celkove pôsobí bicykel veľmi sviežo a atraktívne. Celá rada Kellys Swag má tento pekný jednotný dizajn konštrukcie a líši sa farebným prevedením a použitými komponentmi v danej cenovej kategórii.

Plusy a Mínusy

thumb_up

+ Kvalitné spracovanie konštrukcie
+ Moderný dynamický dizajn
+ Modelová rada 2016 s 27, 5“ kolesami (oproti 26“ z minuloročných modelov)
+ Výborná vidlica Rock Shox Yari RC (160 mm zdvihy)
+ Teleskopická sedlovka
+ Vedenie vnútrom rámu

thumb_down

Sedadlo ( by si zaslúžil takýto bicykel lepšie )

Pohľad na záver

Model Kellys Swag 50 výborne pohlcuje nerovnosti terénu a jazda je komfortná vďaka výbornému odpruženiu. Tento bicykel je určený pre cyklistov, ktorý majú prioritu jazdy v náročnom teréne a prudkých zjazdových trasách, ktorým nejde ani tak o čas a rýchlosť, ale o prekonávanie prekážok v náročnom teréne. Vďaka komfortnej jazde nebudete mať problém ani s dlhými viachodinovými trasami. Ide o naozaj veľmi kvalitný odladený bicykel s dôrazom na maximálnu funkčnosť pre horské výjazdy aj do náročného terénu.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Vývoj ceny produktu KELLYS SWAG 50 27,5" 2016

Recenzie

Gravel Triban RC 520

Gravel Triban RC 520

Bicykel Gravel Triban RC 520 je  vhodný na všetky typy ciest . Má ľahký hliníkový rám, dobrú ergonómiu, výkonné kotúčové brzdy a  11 rýchlostí s... Prečítať recenziu

Rockrider MTB ST 520 V2

Rockrider MTB ST 520 V2

Horský bicykel s kolesami 27,5“ je určený na celoročné, avšak kratšie (cca 3 – 4 hod.) cyklotúry. Ide o  polo-odpružený MTB s nastaviteľnou... Prečítať recenziu

Rockrider ST 100

Rockrider ST 100

Dámsky horský bicykel ST100 je vhodný najmä  do menej náročného terénu a na cykloturistiku s trvaním do 1,5 hod . za suchého počasia. Je vybavený... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Bicykle

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

29/06/2016 18:32
Junior
Hodnotenie

Super Bike

thumb_up

Dizajn, rám, spracovanie

Pridať komentár