Moderná domácnosť 2022: Inšpirujte sa týmito trendmi

Trendy v bývaní sa každoročne menia. Staré zanikajú, prípadne sa mierne upravujú, aby stíhali za rýchlo meniacim sa svetom. Rok 2022 si pre nás pripravil niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré potešia ako minimalistov, tak aj milovníkov mierne preplnených priestorov.

50 odtieňov hnedej

Pokojné farby, z ktorých vyžaruje teplo domova, boli obľúbené už v roku 2021. V tomto roku sa očakáva, že sa dostanú do viacerých častí domova. Okrem doplnkov sa budú vo veľkom využívať aj v nábytku či dokonca na stenách.

Jedným z najväčších trendov bude hnedá zladená s bielou a béžovou. Pohrajte sa s viacerými odtieňmi hnedej a vytvorte si priestor na oddych, prácu či spánok. K farbe sa hodia najmä prírodné materiály, ako drevo, ratan a ľan.

Trendy v bývaní 2022

Príroda vnútri

Spojenie s prírodou je pre ľudí čoraz dôležitejšie. Práca a iné povinnosti často spôsobujú, že nemôžeme vonku tráviť toľko času, koľko by sme chceli. Riešením je dostať prírodu dovnútra. Urobiť sa tak dá prostredníctvom prírodných materiálov, kvetín, celozelených rastlín a detailov inšpirovaných prírodnými objektmi.

Nedokonalá kuchynská linka, drevená podlaha, organické materiály a hnedé odtiene dodávajú miestnosti hĺbku. Okrem toho tiež zaisťujú upokojujúcu, niekedy až regeneračnú atmosféru.

Zlaté sedemdesiate

Každý rok je charakteristický určitou dekádou z minulosti, ktorá ho definuje. V tomto prípade pôjde o výrazné a odvážne sedemdesiate roky, ktoré sa odrazia v používaní výrazných farieb na stenách a v dekoráciách.

Odvážne odtiene nemusia ale zostať len na stenách. Experimentujte a naplánujte si novú sedačku v oranžovej, tmavomodrej alebo smaragdovo zelenej. Uvidíte, výsledok bude stáť za to.

Rada odborníka

Ak chcete dostať na vaše steny trochu farby, alternatívou sú tapety so zaujímavým a netradičným vzorom. Ak sa vám tapety nepáčia, vyskúšajte obrazy.

Vplyv sedemdesiatych rokov sa odrazí aj v nábytku a jeho detailoch, ako sú napríklad prepracované nožičky či masívne kľučky. Inšpirujte sa obdobím pozitivity a prineste si do domova dobrú náladu.

Trendy v bývaní 2022

Tradičné detaily

Posledné roky trávime v našich domovoch oveľa viac času ako v minulosti. Práve to je dôvod, prečo mnohí vyhľadávajú pocit pohodlia, nadčasovosti či dokonca miernej nostalgie. Zariaďte si obývačku, spálňu aj kuchyňu tak, aby vytvárali príjemný a komfortný priestor.

Miešajte vzory, potlače a nábytok a nebojte sa ani starožitných prvkov. Snažte sa zamerať na to, čo sa vám páči. Pamätajte ale, že v jednej miestnosti netreba kombinovať viac ako tri odlišné farby. To isté platí aj pri materiáloch.

Udržateľnosť

Udržateľnosť materiálov použitých v interiéri bude v roku 2022 jednou z hlavných tém. Pri výbere zariadenia je nutné premýšľať nielen o peknom výzore nábytku. Dôležité je zamerať sa aj na jeho dopad na životné prostredie.

Dobrou správou je, že v súčasnosti existujú desiatky materiálov podporujúcich udržateľnosť. K nim patria všetky prírodné možnosti, ako drevo, ratan, juta, kameň či bavlna.

Skvelým riešením je tiež znovupoužitie starších kúskov. Ešte predtým, ako ich vyhodíte, zistite, či u vás nebudú mať ďalšie využitie.

Domácnosť z roku 2022

Trendy na rok 2022 sú zaujímavé a dajú sa prispôsobiť každej jednej domácnosti. Vyberte si z nich aspoň jeden a dostaňte ho do svojej obývačky či spálne. Upokojujúca hnedá vám zlepší náladu a udržateľné materiály sa postarajú o takmer nulový dopad na životné prostredie.

Zdroj: goodhousekeeping.com / vogue.com

Hodnotenie článku:
(81.4%)

Pulbikované dňa: 13.01.2022


Pridať komentár