Philips Hue Go – recenzia náladovej lampy

Na produkty z radu Philips Hue som sa mimoriadne tešila. Ide o inteligentné žiarovky so zariadením na premostenie (štartovací balíček) a náladovú, inteligentnú lampu.

Philips Hue

Prvým produktom, ktorý som vyskúšala, bola lampa Hue Go.

Čistý dizajn

Štýlový minimalistický dizajn ma na prvý pohľad očaril. Hoci nejde o sklo, ale lesklý plast, lampa pôsobí luxusne. Má tvar pologule s priemerom približne 120 mm na hornej strane. V spodnej časti sa nachádza menší podlhovastý podstavec, vďaka ktorému lampu môžete nastaviť aj do šikmej polohy. Všetko, čo na lampe okrem podstavca nájdete, je jeden otvor pre kábel s adaptérom a tlačidlo. To je zapustené, takže nevyčnieva a nijak nekazí čistý dizajn lampy. Lampa môže byt zapojená do elektrickej siete, ale vďaka vlastnej batérii po dobití svieti aj bez kábla. Nie je to síce dlhá doba, ale na večerné pozeranie filmu postačí. Výhodou je, že ju môže prakticky umiestniť kamkoľvek a brať so sebou von počas letných večerných posedení.

V balení okrem lampy a kábla do siete, nájdete už len pár cudzojazyčných brožúrok. Na krabici je znázornený návod a zoznam kompatibilných domácich asistentov, s ktorými lampa spolupracuje.

Aká inteligentná je lampa Philips Hue Go?

Tak, ako ju nájdete v balení, je to len lampa, ktorá dokáže svietiť bez napájania do siete a meniť niekoľko farieb. Tlačidlom na spodnej strane lampu zapnete a vypnete dlhším podržaním. Ak stisnete tlačidlo 2x rýchlo za sebou, môžete meniť farby (na výber je 7 možností). Nič viac vám lampa neponúkne, pokiaľ nie je zapojená pomocou zariadenia Hue Bridge do siete. Až s týmto premostením z nej získate maximum z toho, čo dokáže.

Hue Bridge

Ide o premosťovacie zariadenie (v podstate malá krabička), ktoré je základňou pre ovládanie všetkých produktov Philips Hue. Prepojí sa s routerom sieťovým káblom a zapojí do elektrickej siete. V mobile stačí mať aplikáciu Hue Philips (nechýba podpora aplikácií tretích strán) a môžete tak priamo v mobile ovládať vaše osvetlenie.

Lampa Philips Hue Go

Lampa Philips Hue Go dokáže pomocou Bridge a aplikácie meniť farby podľa audio signálu, zmeniť farbu na základe rôznych prednastavených scén, ale aj klasicky meniť odtiene až z 16-tich miliónov farieb. Upraviť môžete, samozrejme, aj intenzitu. Lampu si pomocou aplikácie môžete nakonfigurovať tak, že vás zobudí svetlom východu slnka ako budík alebo vás upozorní na prichádzajúci e-mail. Možností je veľa.

Philips Hue start pack

Premosťovacie zariadenie Hue Bridge som dostala spolu v štartovacom balíčku, kde sa nachádzali aj dve žiarovky Hue White a ethernet kábel. Tie dokážu, samozrejme, svietiť, ale cez aplikáciu môžete meniť intenzitu jasu, vypnúť a zapnúť ich. Sú to čisto biele žiarovky, bez možnosti zmeny farieb, ale pre domácnosť použiteľné do väčšiny miestnosti. Napíšem to priamo, bez Bridgu sú to len žiarovky a lampa s pár farbami. To kúzlo príde, až keď investujete do zariadenia Hue Bridge. Vtedy máte neskutočne viac možností a dokonca aj podporu domácich asistentov pre ovládanie hlasom. Ja som odskúšala SIRI a napočudovanie mi asi na 5x porozumela a svetlo zhaslo.

Komu ju odporúčam?

Určite ľudom, ktorí milujú technológie, a romantickým dušiam pre vytvorenie krásnej večernej atmosféry. Užívateľom, ktorí aspoň trochu rozumejú novším technológiám a zvládnu inštaláciu Hue Bridge do siete a nastavenie osvetlenia pomocou aplikácie. Za mňa však krásny produkt, z ktorého sa úprimne teším.

Žiarovka Philips Hue a ovládanie

Vlastná skúsenosť

Celý proces napriek tomu, že som žena, som absolvovala sama. Z troch krabíc som vybalila 2 biele žiarovky a zariadenie Hue Bridge, lampu Hue Go a ovládač na produkty Hue. Po zapojení mosta do routru ethernet káblom a zapojení do siete som stiahla aplikáciu Hue (priamo od výrobcu). Aplikácia mi, bohužiaľ, nedokázala nájsť Hue Bridge. Aj keď všetko bolo v routri správne zapojené. O tom svedčili svietiace indikátory na Hue Bridge. Mobilom som bola pripojená k Wi-Fi. Ani reset Hue Bridgu nepomohol. Riešením bolo prekonfigurovanie routru. Takže, ak by sa vám niečo podobné stalo, na vine nemusí byť zariadenie Hue Bridge. K žiarovkám aj lampe mám aj ovládač, ale ten pravý pôžitok príde až s aplikáciou, vďaka ktorej máte množstvo nastavení farieb, intenzity a scén. Dokonca si môžete vytvoriť aj farebnú scénu z vlastnej fotografie. Každú žiarovku si môžete priradiť do miestnosti a nastaviť pre ňu vlastnú konfiguráciu, aj viac svetelných scén. Jediné, čo by som mohla týmto produktom vytknúť, je cena, hlavne za žiarovku.

Klady:

  • dizajn
  • široké možnosti nastavení (vyžaduje Hue Bridge a aplikáciu Hue)
  • podpora domácich asistentov
  • Hue Go (použiteľná aj ako prenosná lampa)
  • stmievanie žiaroviek - výborné produkty na vytvorenie večernej atmosféry
  • ovládanie aj pomocou ovládača Philips Hue dimmer switch

Zápory:

  • bez zariadenia Hue Bridge obmedzené možnosti nastavenia
  • cena

Hodnotenie článku:
(82.4%)

Pulbikované dňa: 20.02.2019


Pridať komentár