Decathlon – recenzie, testy, skúsenosti

Decathlon, francúzsky výrobca a predajca športového sortimentu, pôsobí už niekoľko rokov aj na Slovensku. Od roku 2015 u nás vyrástli 4 predajne, ktoré sa tešia obrovskej popularite. Sortiment v Decathlone je pestrý, kvalitný a cenovo dostupný.

Decathlon – recenzia, skúsenosti
Zdroj: FB Decathlon

V čom je táto sieť predajní iná? Aké produkty nájdete v jej ponuke a prečo je nákup v Decathlone pohodlný, príjemný a hlavne výhodný? Dôvodov je hneď niekoľko.

„Desaťboj“, ktorý sa vyplatil

Francúzske slovíčko Decathlon znamená „desaťboj“, čo tohto predajcu vystihuje naozaj pekne. K tomu sa však dostaneme o chvíľu. História obchodu so športovým sortimentom sa začala už v roku 1976 vo francúzskom meste Lille, kde bol otvorený prvý obchodík. Druhý otvoril predajca o 23 rokov neskôr, vo Veľkej Británii, no a dnes ich je po celom svete viac než 800, pričom neustále pribúdajú a pribúdajú. Pre zaujímavosť, v roku 2014 predstavoval globálny obrat Decathlonu viac ako 9 miliárd eur. Dobrý nápad a pokroková filozofia sa zjavne vyplatili, čo poviete?

„Decathlon – 70 športov pod jednou strechou“

Toto motto používa Decathlon oficiálne, pričom sa musí uznať, že je veľmi príznačné. V ponuke francúzskeho predajcu a výrobcu v jednom nájdete naozaj všetky možné športové potreby a výbavu, náradie, oblečenie či obuv. Ako sa píše na webových stránkach Decathlonu, ich poslaním je sprístupniť šport každému. To sa snažia docieliť ako širokou ponukou, tak i tovarom v rôznych cenových reláciách. V ich ponuke nájdete skutočne lacné kúsky, ale i tie drahšie a, samozrejme, i o niečo kvalitnejšie.

Hojdacia sieť Decathlon
Zdroj: FB Decathlon

Zacielené na zákazníka

Výnimočnosť Decathlonu spočíva aj v ďalších smeroch. Asi najzaujímavejšou vecou je, že takmer všetci zamestnanci, počnúc samotnými predavačmi a predavačkami na predajniach, sú aj v súkromnom živote nadšenými športovcami. Asi nie je potrebné vysvetľovať, aký prínos predstavuje niečo také pre zákazníka.

Zákazník je na prvom mieste aj v ďalších prípadoch. Dobrý pomer ceny a kvality, možnosť vrátenia tovaru bez udania dôvodu, bezplatný „popredajný“ servis a vyskúšanie produktov priamo v predajni alebo na ihrisku vedľa nej, to sa v bežných športových obchodoch len tak nevidí. Zákazníci, ktorí sa zapoja do vernostného programu, sa navyše nemusia pri reklamácii preukazovať pokladničným blokom. Zákaznícka karta alebo Decathlon aplikácia sú úplne postačujúce.

Vlastné značky, testy a kvalita

Decathlon je jedinečný ešte v jednej veci, a to bez toho, aby sme ho chceli ospevovať až prehnane. Predajca je zároveň i návrhárom a výrobcom vlastného sortimentu. Ten navyše i sám testuje a zdokonaľuje na základe postrehov zákazníkov. Decathlon má 20 vlastných značiek, pričom je každá z nich zameraná na konkrétnu športovú oblasť.

Značky Decathlonu:

 1. Domyos
 2. Quechua
 3. BTWIN
 4. Kalenji
 5. Tribord
 6. Oxelo
 7. Kipsta
 8. Geonaute
 9. Wedge
 10. Fouganza
 11. Geologic
 12. Aptonia
 13. Simond
 14. Newfeel
 15. Inesis
 16. Caperlan
 17. Artengo
 18. Outshock
 19. Solognac
 20. Nabaiji

Skúsenosti a recenzie s e-shopom

S Decathlonom je spokojna väčšina zákazníkov. Pochvaľujú si ceny, rýchlosť doručenia, výber aj kvalitu tovaru, ale taktiež komunikáciu obchodu. Tovar posiela e-shop veľmi rýchlo, zvyčajne je doručený do 10 dní od objednania, priemerná doba dodania je 4,2 dňa. Najviac si zákazníci pochvaľujú pomer kvalita/cena, ktorý je podľa mnohých bezkonkurenčný. Ako mínus viacerí uvádzajú len jednu formu dopravy a nedostatočnú rýchlosť doručenia.

Hodnotenie e-shopu Decathlon na heureke

Decathlon – recenzie

Vybrať ten správny bicykel, korčule, bežeckú obuv alebo prvé športové náčinie pre deti dá niekedy zabrať. Preto sme si pre vás pripravili niekoľko recenzií na produkty od Decathlonu. Pozreli sme si za vás aj hodnotenia zákazníkov a spísali tie najdôležitejšie plusy a mínusy jednotlivých výrobkov.

Máte skúsenosti s Decathlonom? Boli ste spokojní s kvalitou výrobkov, ich cenou a dostupnosťou? Podeľte sa o ne v komentároch a pomôžte ostatným pri rozhodovaní, či v e-shope nakúpiť alebo nie.

Hodnotenie článku:
(81%)

Pulbikované dňa: 12.06.2020

Autor
Viktória Hartmannová

Viktória Hartmannová

Milujem prírodu so všetkým, čo v nej rastie a žije. Som vyštudovaná učiteľka pre najmenších drobcov, ktorú však zlákalo písanie, zvieratá a život uprostred lesa. O všetkom, čo sa dozviem, naučím a čo zistím sa s vami prostredníctvom mojich textov rada podelím.

Zobraziť kategóriu:


Pridať komentár