Weber Genesis II E-310 GBS plynový gril – recenzia, skúsenosti

Veľká plocha na grilovanie
Vyberateľný stred
Dva odkladacie bočné stolíky
Plynulá regulácia výkonu

Hodnotenie:
(80.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Plynový gril Weber Genesis II E-310 GBS je rozmerovo väčší, preto potrebuje dostatok miesta. Disponuje troma horákmi s plynulým nastavením výkonu, pričom maximálny výkon je 11,4 kW. Distribúcia tepla je rovnomerná a príprava pokrmov pohodlná a rýchla. Gril má dva odkladacie stolíky po bokoch a kvalitný poklop so zabudovaným teplomerom. Ovláda sa jednoducho a jeho benefitom je aj kvalitná konštrukcia. Voliteľne sa k nemu dá prikúpiť množstvo príslušenstva. Gril patrí k tým drahším, preto rátajte, že si siahnete hlbšie do vrecka.

Parametre: typ grilu: plynový; výkon: 11,4 kW; počet horákov: 3; grilovacia plocha: 68 x 48 cm; stolný: nie; pojazdný: áno; umiestnenie: záhrada; odkladacia plocha: áno; zapaľovanie: piezo; odkvapkávacia tácka: áno; rozmery: 119,3 x 144,7 x 73,6 cm; hmotnosť: 57 kg

Weber Genesis II E-310 GBS je plynový gril pre veľké rodiny. Hodí sa na záhradné párty, pretože dokáže pripraviť viacero porcií pokrmov naraz. Manipulácia s grilom je nenáročná vďaka zabudovaným kolieskam. Pri grilovaní skvele poslúžia aj dve odkladacie plochy po bokoch.

Plynový gril Weber Genesis II E-310 GBS nájdete za najlepšiu cenu na ✅ webe Heureka.sk.

Rôznorodé použitie

Tento moderný gril je vybavený najnovšími technológiami. Dajú sa na ňom pripraviť rôzne pokrmy a grilované špeciality. Smaltovaný liatinový rošt s rozmermi 68 x 48 cm je dostatočne veľký. Tri nerezové plynové horáky distribuujú teplo rovnomerne po celej grilovacej ploche. Stred je vyberateľný a dá sa nahradiť ľubovoľným komponentom. Vybrať si môžete napríklad kameň na pizzu, stojan na hydinu alebo panvicu atď.

Weber Genesis II E-310 GBS recenzia

Dve odkladacie plochy

Celkový výkon grilu je 11,43 kW. Okrem základného roštu sa v ňom nachádza ohrievací rošt, ktorý zároveň poslúži ako držiak pre nerezové špízy. Páči sa nám premyslený systém, ktorý odvádza vypečený tuk a šťavy do záchytnej vaničky pod grilom. Zapaľovanie je elektronické a nechýbajú ani dva bočné stolíky. Tie sa dajú využiť ako pracovná alebo odkladacia plocha. Práca s grilom je intuitívna a jednoduchá. Oceňujeme, že výkon prístroja je plynule nastaviteľný.

Rýchla príprava jedla

Gril má porcelánový poklop so smaltovanou vrstvou. Má zabudovaný teplomer. Pri uzatvorenom poklope cirkuluje vo vnútri vzduch, vďaka čomu je príprava pokrmov rýchlejšia a rovnomernejšia. Čistenie grilu nie je náročné, keďže postranné stolíky sú vyrobené z ocele a sú odolné proti poveternostným podmienkam. Výrobca myslel tiež na háčiky na zavesenie grilovacieho náradia. Potešila nás aj priestranná skrinka, ktorá sa nachádza pod grilom. Do nej sme si mohli uložiť ďalšie vybavenie. Mínusom grilu je len vysoká cena, ktorá atakuje hranicu 1 000 eur.

Plynový gril Weber Genesis II E-310 GBS recenzia

Skúsenosti a recenzie

Tento plynový gril sa teší obľube napriek vysokej cene. Ako však uviedli zákazníci, za kvalitu sa platí. Páči sa im vzhľad prístroja, jednoduchá manipulácia, kolieska vo všetkých rohoch či fakt, že k dokúpeniu je množstvo voliteľného príslušenstva. Vyzdvihli, že grilovacie výsledky sú výborné a neporovnateľné s lacnými prístrojmi podobného typu. Plus dostal za veľkú výkonovú rezervu, dobrú reguláciu, jednoduchú údržbu a že suroviny sa nelepia na liatinový rošt. Prekážala im veľkosť grilu, potrebuje naozaj dostatočný priestor. Spomenuli tiež, že za 7 až 10 minút je gril rozpálený na 300 stupňov a že plynová bomba je uložená vedľa grilu a pritom je jeho súčasťou, čo je pri manipulácii výhodné. Gril si vyslúžil samé chvály.

Recenzie a skúsenosti s plynovým grilom Weber Genesis II E-310 GBS
Zdroj: Heureka.cz

Pozitíva

Veľká plocha na grilovanie
Vyberateľný stred
Dva odkladacie bočné stolíky
Plynulá regulácia výkonu

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 25.11.2022
Najlepšie grily 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie grily 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Chceli by ste nový elektrický, plynový alebo gril na uhlie, ale neviete si vybrať z veľkého množstva produktov na našom trhu? Ani sa vám nečudujeme. Vyberať je naozaj z čoho a každý predajca sa snaží predať presne to, čo potrebuje. Ako sa ale zorientovať a vybrať správne? Skúste to s nami. Pripravili sme pre vás tabuľku najlepších elektrických grilov, ktoré sú momentálne k... Prečítať článok

Ako vyčistiť pripálený plynový, elektrický a gril na uhlie, triky na čistenie roštu na gril

Ako vyčistiť pripálený plynový, elektrický a gril na uhlie, triky na čistenie roštu na gril

S letom prichádza aj obdobie posedení na záhrade a grilovania. Po horúcom dni dobre padne vymeniť sporák v rozhorúčenej kuchyni za gril na terase. Lenže grilovanie nie je len o všetkých šťavnatých dobrotách, ktoré si pripravíte, ale aj o následnom čistení a údržbe grilu. Keďže nejde o práve... Prečítať článok


Pridať komentár