Steba WE 20 vaflovač – recenzia, skúsenosti

Plniaci otvor
Skladnosť
Dizajn
Kvalita pečenia

Hodnotenie:
(80.8%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Inovatívny vaflovač určený na prípravu belgických vaflí Steba WE 20 dokáže pripraviť až 4 vafle naraz. Disponuje príkonom 700 wattov. Zariadenie má praktický kruhový dizajn a je veľmi skladné. Nechýbajú svetelné indikátory. Vaflovač má špeciálny plniaci otvor na rovnomerné naplnenie.

Zariadenie je možné uskladňovať vertikálne i horizontálne. Platničky majú nepriľnavý povrch a samotné zariadenie váži 1,9 kg. Nemecký výrobca Steba ponúka kombináciu čierneho plastu a kvalitnej nerezovej ocele. Nechýba ani odmerka na cesto.

Je pre vás vaflovač Steba WE 20 to pravé? Zakúpiť si ho môžete na ✅  webe Heureka.sk.

Inovatívne riešenie

Steba je nemeckou značkou, ktorá má v mnohých segmentoch kuchynskej techniky len úzke modelové zastúpenie. Vaflovač Steba WE 20 získal aj prezývku Volcano. Dôvodom je praktický plniaci otvor, ktorý možno využiť na jeho naplnenie. Špeciálna odmerka na cesto, ktorá je súčasťou, je ukotvená odspodu a nijakým spôsobom nezavadzia, čo je vskutku efektívnymi riešením.

Steba WE 20 recenzia

Zároveň máte zaručené rovnomerné naplnenie vaflovača. V praxi sa dá tento patent pohodlne využiť a výsledok je k spokojnosti spotrebiteľa. Hoci, nie vždy majú vafle úplne ideálny, povedzme belgický, tvar. Za miernu kritiku stojí ohrev, ktorý niekedy trvá dlhšie, ako by ste možno na príkon 700 wattov čakali. Nejde však o nič tragické.

V konkurencii obstojí

Tepelne izolovaná rukoväť, tepelný indikátor a indikátor napájania nechýbajú. Z hľadiska bezpečnosti sa nezabudlo ani na zámok držadla či tepelnú poistku, ktorá v prípade prehriatia zariadenie vypne, aby nedošlo k skratu. Platničky majú nepriľnavý povrch, čo značne uľahčuje údržbu. Pripravíte štyri vafle a vďaka praktickému plniacemu otvoru okamžite môžete naliať ďalšiu várku cesta. Odporúčame však cesto nalievať pomalšie, aby sa rovnomerne roztieklo a nevznikli vám chlebové či surové vafle.

Vaflovač Steba WE 20

Skladný pomocník

Stebu možno skladovať vo vertikálnej i horizontálnej polohe. Veľmi praktická ja odmerka a zároveň plniaci otvor na vaflové cesto. Odmerka je umiestnená na dne zariadenia. Praktické je i uloženie kábla. Vaflovač má na šírku 21 cm. Niekomu by mohla prekážať hĺbka až 27 cm, no v zásade to žiadny veľký problém nie je. Kombinácia nerezu a plastu pôsobí moderne. Vaflovač má takisto aj miesto pre uskladnenie kábla.

Skúsenosti zákazníkov

Steba WE 20 nie je najpredávanejším vaflovačom, no zákazníci, ktorí tento produkt vlastnia, sa neprezentujú negatívnymi recenziami. Skôr vyzdvihujú praktický plniaci otvor, ktorý prípravu vaflí urýchli. Takisto niektorých poteší dizajn a praktické rozmery. Zariadenie by si zaslúžilo vyšší príkon, aby bol ohrev rýchlejší.

Záverečné hodnotenie

Hoci pre nás bola Steba WE 20 veľkou neznámou, určite v našich očiach nezlyhala. Inovatívny plniaci otvor je niečo, s čím sme sa pri vaflovačoch ešte nestretli. Praktické riešenia a skladnosť sú takisto plusom. Určite by potešil vyšší výkon a neurazila by ani regulácia teploty aspoň v 3 úrovniach. Nechýbajú však štandardné prvky ako protišmykové nožičky, tepelná poistka, tepelne izolovaná rukoväť alebo svetelné indikátory.

Príprava vaflí s vaflovačom Steba WE 20

V zásade Steba WE 20 spotrebiteľa ničím nenahnevá. Nepriľnavý povrch sa ľahko udržiava, príprava vaflí je naozaj rýchla a jednoduchá. Cena sa síce prehupne cez 50 eur, no dostanete kvalitné materiálové vypracovanie a nemeckú spoľahlivosť bez náhodného prehrievania.

Pozitíva

Plniaci otvor
Skladnosť
Dizajn
Kvalita pečenia

Negatíva

Tvar vaflí
Dlhší ohrev


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 02.07.2020
Najlepšie vaflovače 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie vaflovače 2023 – recenzie, test, porovnanie

Tradičná belgická dobrota, akou sú vafle, je podobnou sladkou pochúťkou, ako palacinky či lievance. Vafle sú však v niečom špecifické a aj u nás si nachádzajú množstvo milovníkov. Tradičná „pouličná“ dobrota, ale aj noblesný dezert v reštauráciách. Ak ste si však túto sladkosť obľúbili, pripraviť si vafle môžete aj doma. A čo vám k tomu treba? Kvalitný vaflovač. Ako vybrať ten najlepší? Ktoré... Prečítať článok


Pridať komentár