Siemens SR55ZS11ME úzka umývačka riadu – recenzia, skúsenosti

Úsporná energetická trieda C
Veľmi tichý chod (43 dB)
Ovládanie cez mobilnú aplikáciu
Funkcia pre zrýchlenie umývacieho cyklu
Skvelé čistiace i sušiace výsledky
Dávkovací asistent čistiaceho prostriedku
Nastaviteľný horný kôš rackMatic
Pôsobivé modré osvetlenie interiéru

Hodnotenie:
(78.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Úsporná umývačka s kapacitou 10 súprav riadu patrí do energetickej triedy C. Ponúka 6 umývacích programov a ovládanie na diaľku cez mobilnú aplikáciu Home Connect. Má veľmi tichý chod, pri ktorom hladina hluku dosahuje len 43 dB, čo oceníte, ak budete umývačku spúšťať počas noci. Vyzdvihujeme funkciu pre zrýchlenie umývacieho cyklu aj rýchlu voľbu obľúbeného programu. Ten si stačí nastaviť podľa vlastných predstáv a potom ho spustiť jediným tlačidlom na spotrebiči alebo cez mobil. Umývačka dosahuje skvelé čistiace i sušiace výsledky, čomu dopomáha aj efektívny dávkovací asistent čistiaceho prostriedku. V interiéri sú dva koše na riad, pričom ten horný je výškovo nastaviteľný. Páčilo sa nám pôsobivé modré osvetlenie vnútorného priestoru a zamrzela nás vysoká obstarávacia cena.

Kompaktná umývačka riadu Siemens SR55ZS11ME je dostupná v ✅  e-shope Andreashop.sk.

Vstavaná umývačka riadu Siemens SR55ZS11ME so šírkou 45 cm, výškou 81,5 cm a hĺbkou 57,3 cm patrí do energetickej triedy C. Kapacita spotrebiča je 10 jedálenských súprav, čo je postačujúce pre menšiu rodinu. Umývačku poháňa tichý motor iQdrive a hlučnosť dosahuje iba 43 dB. V rámci nášho výberu sa tak tento model radí k jedným z najtichších.

Siemens SR55ZS11ME recenzia

K dispozícii je 6 umývacích programov a vyzdvihujeme jednoduchý prístup k obľúbenému programu. Stačí zadať najpoužívanejšiu kombináciu a prídavné funkcie a potom tento program spustiť jediným tlačidlom alebo cez aplikáciu Home Connect. K mobilnej aplikácii sa spotrebič pripája cez Wi-Fi a vďaka tomu je jeho ovládanie ešte viac intuitívne a pohodlné. Podobnú možnosť ponúka aj lacnejší konkurenčný model Bosch SPV4HKX33E. Páčila sa nám tiež funkcia varioSpeed Plus on demand, ktorá dokázala trojnásobne skrátiť trvanie umývacieho cyklu. Aj napriek skrátenej dobe bol riad dokonale čistý a vysušený. Túto funkciu je možné spustiť i dodatočne počas už prebiehajúceho cyklu.

Ekonomické sušenie

Oceňujeme automatickú optimalizáciu umývacieho cyklu, aby boli dosiahnuté čo najlepšie a najefektívnejšie výsledky. Pomocou senzora vody spotrebič vyhodnotí mieru znečistenia riadu a na základe toho prispôsobí množstvo vody aj teplotu. Plus si vyslúži ekonomické sušenie Zeolith®. Tento minerál má schopnosť absorbovať vlhkosť a premeniť ju na energiu, riad je dôkladne vysušený a systém BrilliantShine zas zaručí žiarivé sklo bez nevzhľadných stôp po kvapkách vody. Za zmienku stojí aj dávkovací asistent, ktorý maximalizuje výkon umývacieho prostriedku. Čistiaca tableta sa uvoľní priamo do malej záchytnej misky, kde ju rýchlo rozpustí presne mierený prúd vody. Nechýba počítadlo tabliet cez aplikáciu Home Connect.

Siemens SR55ZS11ME ovládanie

Vnútorný plášť umývačky je vyrobený z vysokokvalitnej ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele a navyše je chránený špeciálnou povrchovou úpravou. Aj preto naň výrobca poskytuje predĺženú 10-ročnú záruku. Vo vnútri sa nachádza systém košov na uloženie riadu. Výškovo nastaviteľný horný kôš rackMatic si môžete prispôsobiť tak, aby sa riad ľahšie nakladal aj vykladal. Vyzdvihujeme prídavnú funkciu intensiveZone, ktorá zvýši tlak na trysky na veľmi znečistený riad umiestnený v dolnom koši. Pre horný kôš zostane program nezmenený, vďaka čomu sa citlivý riad naďalej umýva šetrne, aby nedošlo k jeho poškodeniu.

emotionLight, infoLight aj timeLight

Zaujalo nás aj osvetlenie interiéru umývačky riadu v modrej farbe. Dve LED svetlá emotionLight sa automaticky rozsvietia, keď sa umývačka otvorí a opäť zhasnú, keď sa spotrebič zavrie. V podobe modrého bodu infoLight, ktorý sa premieta na podlahu, sme zas boli informovaní o priebehu umývacieho cyklu. O tom, koľko času zostáva do konca, sme sa dozvedeli aj na základe zostatkového času timeLight. Samozrejmosťou tohto špičkovo vybaveného modelu je bezpečnostný systém aquaStop®, ktorý zabraňuje škodám spôsobeným vodou. Jediným mínusom tejto umývačky je vysoká obstarávacia cena.

Siemens SR55ZS11ME recenzie a skúsenosti

Pozitíva

Úsporná energetická trieda C
Veľmi tichý chod (43 dB)
Ovládanie cez mobilnú aplikáciu
Funkcia pre zrýchlenie umývacieho cyklu
Skvelé čistiace i sušiace výsledky
Dávkovací asistent čistiaceho prostriedku
Nastaviteľný horný kôš rackMatic
Pôsobivé modré osvetlenie interiéru

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 05.06.2021
Najlepšie úzke (45 cm) umývačky riadu 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie úzke (45 cm) umývačky riadu 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Umývačky riadu sa stávajú akousi povinnou výbavou každej modernej domácnosti. Dokážu ušetriť čas, námahu a najmä spotrebu vody. Čo však v prípade, ak zápasíte s nedostatkom miesta, alebo štandardnú umývačku neviete naplniť špinavým riadom? Aj na tieto situácie mysleli výrobcovia, a preto na trh prišli s úzkymi umývačkami riadu. Modely užšie než je štandard sa vyrábajú ako voľne... Prečítať článok


Pridať komentár