Klarstein Hightower Heat Deluxe teplovzdušný ventilátor – recenzia, skúsenosti

Pekný a praktický dizajn
Veľa funkcií

Hodnotenie:
(79%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Teplovzdušný ventilátor s kompaktným vežovým tvarom a elegantným dizajnom. Vďaka nemu zaberie na šírku minimum miesta a môžete ho umiestniť i do kúta. S rozložením ohriateho vzduchu vám pomôže oscilácia zľava doprava.

Zariadenie disponuje vykurovacím výkonom až 2 200 W, takže dokáže vykúriť malú až stredne veľkú miestnosť. Výkon môžete znížiť, prípadne si nastaviť teplotu pomocou integrovaného termostatu. Nastaviť si môžete aj dobu, po ktorej sa ohrievač automaticky vypne. Ohrievač môžete využiť aj v lete – ventilátor totiž funguje aj bez ohrevu. Všetky funkcie môžete ovládať pomocou dotykového panela alebo diaľkovým ovládačom.

Nevýhodou tohto modelu je pomerne vysoká cena, ktorá výrazne presahuje stovku eur.

Parametre: výkon: 2 200 W (nastaviteľný); termostat: áno; ďalšie funkcie: inteligentný režim, 2 rýchlosti ventilátora, ventilácia bez ohrevu, oscilácia, časovač, displej, diaľkové ovládanie, ochrana proti prevrhnutiu a prehriatiu; rozmery (š × v × h): 32 × 85,5 × 20,3 cm; hmotnosť: 6,5 kg

V ✅  e-shope electronic-star.sk získate teplovzdušný ventilátor Klarstein Hightower Heat Deluxe s dopravou zdarma.

Vysoký, no praktický

Klarstein Hightower Heat Deluxe je teplovzdušný ventilátor vežovitého tvaru. Vďaka jeho výške mohli dizajnéri zariadenie skrátiť a zúžiť – s pôdorysom cca 20 × 30 cm skutočne nezaberie príliš veľa miesta. Môžete ho tak umiestniť aj do rohu miestnosti. Dizajn ohrievača je elegantný a veľmi sa nám páčil. Prakticky zapadne do každého moderného interiéru.

Klarstein Hightower Heat Deluxe recenzia

Vyhreje spoľahlivo

Keramické ohrievacie teleso vstavané v ohrievači má max. výkon 2 200 W, čo podľa výrobcu postačí na vyhriatie miestnosti do 20 m2. Tento údaj berte s rezervou – závisí to totiž aj od úrovne tepelnej izolácie a ďalších okolností. V bežnej spálni, detskej izbe či obývačke sa nám osvedčil, v kúpeľni a vlhkých priestoroch ho výrobca používať zakazuje.

Teplovzdušný ventilátor Klarstein Hightower Heat Deluxe

Výkon môžete nastaviť v 2 úrovniach, prípadne ohrev úplne vypnúť a ohrievač používať ako ventilátor na rozhýbanie ťažkého teplého vzduchu v teplejších obdobiach roka.

Nastavte si čokoľvek

Ohrievač je vybavený termostatom s rozsahom teplôt 5 – 35 °C. Keď bude ohrievač v miestnosti udržiavať teplotu 5 °C, nespotrebuje zbytočne veľa energie a zároveň predmety v nej ochráni pred mrazom (napr. ak máte rastliny, ktoré neznesú mráz).

Termostat môže pracovať aj v tzv. inteligentnom režime, kedy automaticky nastaví výkon a rýchlosť ventilátora podľa rozdielu medzi požadovanou a aktuálnou teplotou v miestnosti (čím väčší, tým rýchlejšie ohrieva).

Teplovzdušný ventilátor s osciláciou Klarstein Hightower Heat Deluxe

Rýchlosť ventilátora si môžete nastaviť aj samostatne. Okrem toho je teplovzdušný ventilátor Klarstein Hightower Heat Deluxe vybavený aj časovačom, ktorý zariadenie vypne po vami zvolenej dobe (max. 24 h). Pre lepšie rozloženie tepla sme často využívali funkciu oscilácie, kedy sa ohrievač natáča zo strany na stranu.

Všetky funkcie si môžete nastaviť pomocou ovládacieho panela, výrobcu chválime aj za diaľkový ovládač a displej, ktorý zobrazuje teplotu či rôzne prevádzkové stavy. Na rozdiel od iných ohrievačov je displej biely, takže nepôsobí tak rušivo, ako napr. zelený displej.

Pripravte sa na vyššiu cenu

Cena ohrievača Klarstein Hightower Heat Deluxe výrazne presahuje stovku eur, takže je o dosť vyššia ako pri mnohých konkurenčných modeloch. V tomto prípade si teda zrejme priplatíte nielen za bohaté funkcie, ale tiež za prepracovaný dizajn.

Pozitíva

Pekný a praktický dizajn
Veľa funkcií

Negatíva

Vysoká cena


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 27.11.2019
Najlepšie teplovzdušné ventilátory 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie teplovzdušné ventilátory 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Teplovzdušné ventilátory sú zaujímavým spôsobom vykurovania, ktorý vám pomôže vykúriť menšiu miestnosť, či o niečo zvýšiť teplotu v tej stredne veľkej. Oproti iným spôsobom vykurovania však majú aj niekoľko nevýhod. Prezradíme vám viac o ich vlastnostiach, poradíme, ako si teplovzdušný ventilátor vybrať a predstavíme vám zopár obľúbených modelov. Najlepšie teplovzdušné ventilátory... Prečítať článok


Pridať komentár