Hyundai MC 24 autochladnička – recenzia, skúsenosti

Chladiaci výkon
Funkcia ohrevu
Manipulácia
Napájacie káble v balení
Pomer cena/kvalita

Hodnotenie:
(79.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Moderná termoelektrická autochladnička s funkciou chladenia i ohrevu s maximálnym príkonom 65 wattov. Vnútorný objem je 24 litrov a oproti okoliu dokáže pri chladení znížiť teplotu až o 16 ° Celzia. Ohrev je možný až na teplotu 65 ° Celzia. Efektná je účinná izolácia.

Napájanie je možné cez 12 V autozásuvku alebo klasické sieťové pripojenie na 230 V. Motor dosahuje maximálny hluk 40 dB. Napájacie káble do siete i do autozapaľovača sú súčasťou balenia a majú dĺžku 1,9 metra. O udržiavanie stabilnej teploty sa stará kvalitne izolovaný tepelný plášť.

Dostupnosť autochladničky Hyundai MC 24 môžete sledovať na ✅  webe Heureka.sk.

Na dlhšie cesty poteší

Minichladnička do auta na dlhšie cesty určite poteší. A Hyundai MC 24 takouto autochladničkou rozhodne je. Hoci by sa 24 litrov objemu mohlo javiť ako málo, vedzte, že na chladenie nápojov i potravín je to dostačujúce. Hyundai dodáva spolu s autochladničkou dva káble. Jeden klasický kábel do autozásuvky a druhý do elektrickej siete na 230 V. Oba majú dĺžku 1,9 metra.

Hyundai MC 24 recenzia

Oproti okoliu dokáže termoelektrický box schladiť vnútorný obsah o 16 ° Celzia. Ak by ste chceli udržať jedlo či nápoje teplé, teplota vnútorného priestoru môže dosiahnuť až 65 ° Celzia. Perfektnú prácu odvádzajú dvojité steny a kvalitná tepelná izolácia. Maximálny príkon je 65 wattov. Nepoteší azda len hlučnejší motor na úrovni 40 dB. Časom si však na to človek zvykne a autochladnička nechladí stále.

Vnútorný priestor

Objem 24 litrov je naozaj postačujúci. Chybou je azda len vyvýšené dno. Výrobca totiž avizuje, že možno do chladničky umiestniť 5 x 1,5 l fliaš nastojato. To však reálne nie je, práve kvôli zvýšenému dnu. Drobný detail. Tri také fľaše mierne šikmo však pohodlne schladíte.

Vnútro autochladničky Hyundai MC 24

Na šírku má Hyundai 41,5 cm, na výšku 45 cm a spomínaná hĺbka je slabších 31 cm. Na druhej strane je však autochladnička kompaktná a ľahko sa s ňou manipuluje, pretože váži iba 4,1 kg.

Jednoduchá údržba a funkcionalita

Údržba autochladničky Hyundai je minimálna. Povrch sa ľahko udržiava čistý. Praktické je i odvetrávanie priamo na hornej strane boxu, na veku. Čím sa eliminuje riziko, že by sa mohlo odvetrávanie upchať inými vecami v batožinovom priestore. Unikátny je i systém ABS, ktorý chráni vaše auto pred úplným vybitím batérie.

Hyundai MC 24 napájanie

Poteší i svetelná signalizácia prevádzky, teda kedy Hyundai MC 24 chladí a kedy naopak nie. Regulácia teploty síce chýba, no poteší možno jednoduchého prepnutia do ohrevu. Zariadenie má maximálny príkon 65 wattov, no spravidla dosahuje ten minimálny na úrovni 40 wattov, čím znižuje spotrebu. Nevýhodou je len, že ak chcete veko otvoriť, nesmie byť pripojený aj kábel, keďže konektor je situovaný práve na veku chladiaceho boxu.

Záverečné hodnotenie

Hyundai MC 24 ničím nesklamal. Až na hlasnejší prejav motora je táto autochladnička s objemom 24 litrov veľmi praktickým spoločníkom na dlhé cesty i krátke výlety. Drobná výhrada pre vyvýšené dno boxu je len detailom. Okrem toho totiž Hyundai oplýva skvelou funkcionalitou a i kvalitatívne prevedenie je na úrovni. Možnosť pripojenia do autokonektora i elektrickej siete a rovno s dodávanými káblami je vítané.

Z nášho pohľadu je funkcia chladenia o 16 ° Celzia oproti okolitému prostrediu dostačujúca podobne ako ohrev až do teploty 65 ° Celzia. Poteší i ochrana ABS proti vybitiu autobatérie. Rozmery sú adekvátne a s autochladničkou sa jednoducho manipuluje. Tepelne izolovaný plášť udržiava stabilnú teplotu. Svetelná signalizácia prevádzky je súčasťou takisto. Hyundai MC 24 je vskutku rozumnou voľbou za rozumnú cenu.

Pozitíva

Chladiaci výkon
Funkcia ohrevu
Manipulácia
Napájacie káble v balení
Pomer cena/kvalita

Negatíva

Vyššia hlučnosť
Vyvýšené dno boxu


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 12.10.2020
Najlepšie autochladničky 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie autochladničky 2022 – recenzie, test, porovnanie

Dlhá cesta na dovolenku alebo predĺžený víkend v prírode. Možno plánujete cestovať dlhé hodiny a robiť si zastávky len kvôli hygiene a stravovaniu. Ušetriť peniaze a čas môžete aj tým, že si na cestu pribalíte vlastné jedlo a pitie. A v takom prípade poslúži práve kvalitná autochladnička. Vďaka nej udržíte potraviny v chlade a predídete ich znehodnoteniu. Ako si vybrať autochladničku, aké... Prečítať článok


Pridať komentár