Hecht Helis krbové kachle – recenzia, skúsenosti

Veľký výkon až 9 kW
Odolná oceľová konštrukcia
Pekný dizajn s predným sklom
Vhodnosť pre väčšie miestnosti

Hodnotenie:
(80%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Krbové kachle Hecht Helis zaujmú vysokým výkonom až 9 kW aj vhodnosťou pre väčšie miestnosti. Používať sa dajú s tuhým palivom a rozhodnúť sa môžete medzi drevom alebo drevenými briketami. Prikladanie paliva je jednoduché, pretože na spodnej strane sa nachádza zásobník. Oceňujeme šikovnú konštrukciu a dizajn s predným sklom, vďaka ktorému vidno proces spaľovania. Tieto kachle patria k drahším produktom, takže si budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka.

Parametre: výkon: 9 kW; vykurovacia schopnosť: 200 m3; dymovod: horný; priemer dymovodu: 150 mm; druh paliva: tuhé; povolené palivá: drevo a drevené brikety; materiál: oceľ/kameň; rozmery: 570 x 470 x 930 mm; hmotnosť: 83 kg

Kachle Hecht Helis sa hodia do väčšej miestnosti, spoľahlivo dokážu vykúriť priestor od 170 do 200 metrov kubických. Výkon 9 kW sa radí k tým vyšším a odrazilo sa to aj na obstarávacej cene. Poteší zásobník na palivo, sklenené dvierka na prednej strane aj ľahké dokladanie paliva. Používať môžete drevo alebo drevené brikety.

Krbové kachle Hecht Helis nájdete na ✅  webe Heureka.sk.

Vysoký výkon

Výkonné krbové kachle ponúkajú menovitý výkon až 9 kW, čo je dostatočné aj na vykúrenie väčšej miestnosti. Kúrenie je pohodlné, pretože v spodnej časti sa nachádza zásobník na palivo. Vo vrchnej časti sú zas dvere zo žiaruvzdorného skla, vďaka ktorým vidno proces spaľovania. Krb tak okrem výhrevnosti dodá každému príbytku aj neopakovateľnú romantickú atmosféru.

Hecht Helis recenzia

Šikovná konštrukcia

Oceňujeme šikovnú konštrukciu. Kachle sú ťažšie a vážia až 83 kilogramov, keďže na ich výrobu bola použitá oceľ. Tá je kombinovaná s kamenným obložením. Používať je možné len tuhé palivo, konkrétne drevo alebo drevené brikety. Dymovod sa nachádza navrchu a má priemer 150 mm. Vyzdvihujeme možnosť nastaviť prúd vzduchu. Spaľovanie je terciárne.

Vysoká obstarávacia cena

Krb má sympatický dizajn a je obložený vermikulitom. Celkové spracovanie je na vysokej úrovni, čo zodpovedá aj vyššej obstarávacej cene. Suma, ktorú za krb zaplatíte, atakuje 1 000 eur. Ohnisko má rozmery 40 x 37 x 40 cm, pričom celkové rozmery kachlí sú 57 x 47 x 93 cm. Ide teda o väčšie kachle, na ktoré si treba vyhradiť dostatočný priestor. Nezabúdajte, že v okolí kachlí musí byť aj voľný priestor a nemôže sa tam nachádzať nič z horľavých materiálov. Krb sa hodí na vykurovanie priestorov veľkých cca 170 až 200 metrov kubických.

Krbové kachle Hecht Helis

Skúsenosti a recenzie

Na slovenských alebo českých portáloch sme narazili len na jedno hodnotenie. Dôvodom, prečo sa používatelia nepodelili o svojej skúsenosti, je zrejme vysoká cena krbu. Používateľka, ktorá vyjadrila svoj názor, ocenila, že ide o veľké ohnisko. Vadilo jej zlé tesnenie, horšie pohyblivé uťahovanie vzduchu i horšie otváranie predných dvierok. My sme sa s takýmto problémom nestretli. Ako dodala používateľka, tieto kachle by si už nekúpili, pretože majú nedostatky a sú drahé.

Recenzie a skúsenosti s krbovými kachľami Hecht Helis
Zdroj: Zbozi.cz

Pozitíva

Veľký výkon až 9 kW
Odolná oceľová konštrukcia
Pekný dizajn s predným sklom
Vhodnosť pre väčšie miestnosti

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 04.11.2022
Najlepšie krbové kachle 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie krbové kachle 2022 – recenzie, test, porovnanie

Krbové kachle sú jedným z najefektívnejších prostriedkov vykurovania v domácnostiach. Viete ich využiť ako systém centrálneho vykurovania, ale taktiež dokážu s prehľadom plniť úlohu vedľajšieho zdroja tepla. Poradíme vám, ako si vybrať krbové kachle a odporučíme vám päticu produktov na základe dobrých recenzií. Najlepšie krbové kachle Krbové kachle – recenzie Na... Prečítať článok


Pridať komentár