Delimano Varný systém Edesia elektrický hrniec – recenzia, skúsenosti

Veľký objem
8 režimov varenia
Kvalitná parná funkcia
Časovač
Nepriľnavý povrch
Vhodný aj do umývačky riadu
Dizajn
Kompaktné rozmery

Hodnotenie:
(74.8%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Sporák, elektrická rúra, gril, pomalý a parný hrniec v jednom. To je kompaktný systém na varenie od svetoznámeho výrobcu Delimano. Elektrický hrniec má objem až 5,6 litra a kombinuje perfektné estetické a efektívne vlastnosti, ktoré si bude pochvaľovať každý, kto s ním bude pracovať.

Systém Edesia ponúka až 8 režimov varenia. Má nepriľnavý povrch, ktorý sa ľahko čistí a udržiava. Nádoba je vhodná aj do umývačky riadu. Pochváliť sa môže príkonom až 1 350 Wattov. Nechýba časovač a funkcia keep warm, ktorá udrží vaše jedlo teplé až po dobu 12 hodín.

Delimano Varný systém Edesia je dostupný v ✅ oficiálnom e-shope Delimano.sk. Členovia Clubu 5* ho získajú so zľavou.

Štedré rozmery a silný výkon

Keď multifunkčný hrniec Edesia vybalíte, miestami máte pocit, že 5,6 litrový objem nie je až taký veľkorysý. Následne však dáte dole sklenenú pokrievku, pochopíte, že ide o optický klam. Hrniec sa navonok tvári ako skromný, no vo vnútri ponúka skutočne štedrý objem. Veď výrobca sám uvádza, že sa doň zmestí aj 1,8 kg kurča. Čo sme koniec koncov aj otestovali.

Delimano Varný systém Edesia recenzia

Edesia ponúka príkon až 1 350 Wattov. Niekto by si povedal, že nejde o žiadny obrovský výkon, no v zásade ide o rozumný kompromis medzi výkonom a spotrebou elektrickej energie. Nemusíte sa tak báť, že pri maximálnom výkone vám hrniec vyhodí poistky.

Uvarí, upečie aj podusí

Multifunkčný hrniec Delimano Edesia je presne tým pomocníkom, ktorý vám v kuchyni možno chýba. Od tohto pomerne malého pomocníka by niekto nečakal, že dokáže zastúpiť funkciu rúry, grilu, klasického hrnca alebo parného hrnca. No verte či nie, dokáže a celkom obstojne. Vďaka silnému výkonu a kvalitnej konštrukcii toho zvládne naozaj viac ako dosť.

Príprava jedla v elektrickom hrnci Delimano Varný systém Edesia

Vyskúšali sme všetky spôsoby varenia, ktoré výrobca avizuje, že varný systém Edesia dokáže zastúpiť. Predovšetkým pečenie nás milo prekvapilo. Nepriľnavý povrch sa totiž postaral o to, že nič neprihorelo a zároveň sa jedlo (chladené kurča – 1,5 kg) perfektne prepieklo. Klasické varenie zvládol hrniec úplne s prehľadom. Dokonca aj parná funkcia na nás urobila dojem. Grilovanie nie je také, ako v klasickom grile, kde máte k dispozícii rošt, no to je prirodzené. Gril má svoje limity.

Pohodlný a intuitívny

Už na prvý pohľad na vás Edesia nepôsobí nijak komplikovane. Sklenená pokrievka je výhodou, pretože môžete jedlo, ktoré v ňom pripravujete, jednoducho, sledovať. Takisto aj plastové uši hrnca sú dobre izolované od horúceho tela nádoby. Ak by ste potrebovali s horúcim hrncom manipulovať, určite to oceníte.

Elektrický hrniec Delimano Varný systém Edesia

Predný panel je vybavený dvoma otočnými regulátormi a prehľadným LCD displejom. Ten umožňuje nastavenie digitálneho časovača. Regulátor na pravej strane slúži na reguláciu teploty, kde sú jednoduché symboly plus a mínus. Ľavý regulátor slúži na zapnutie hrnca a následne už len smerom určíte, aký druh prípravy pokrmu, chcete zvoliť. Celkovo varný systém Edesia ponúka až 8 režimov varenia.

Medzi nimi nechýba ani funkcia keep warm, ktorá zabezpečí, že aj po dovarení vaše jedlo ostane teplé. A to až po dobu12 hodín. Musíme povedať, že ovládanie sa nám javí naozaj jednoduché, prehľadné, intuitívne a zároveň sú reakcie Edesie veľmi rýchle.

Nakúpte Delimano produkty o niečo výhodnejšie. Pri platbe v ✅ e-shope Delimano zadajte kód TOPTEST15 a na všetky nezľavnené produkty a produkty bez darčeka získate zľavu 15 %.

Jednoduchá údržba

Delimano Edesia je kuchynský systém na varenie, ktorý dosahuje vynikajúce výsledky pri každom použití, je aj skladný, intuitívny, okrem toho vám nenarobí veľa práce ani svojou údržbou. Čistením sa príliš zapodievať teda nemusíte. Povrch nádoby je nepriľnavý (povrch Whitford) a veľmi odolný. Práve preto je nádoba s objemom 5,6 litra vhodná aj do umývačky riadu. Po rýchlom varení vás tak nečaká náročné drhnutie, ale máte viac času na vychutnávanie si pripraveného jedla. Nám sa pri testovaní nestalo, aby nám niečo prihorelo. Pri pečení však vždy odporúčame povrch potrieť pár kvapkami oleja.

Starostlivosť o Varný systém Edesia Delimano

Skúsenosti zákazníkov

Zo skúseností ďalších zákazníkov, ktorí si Delimano Edesia zakúpili je jasné, že drvivá väčšina si funkcie multifunkčného varného systému Edesia pochvaľuje. A aj napriek vyššej investícii sú s výrobkom spokojní. Od používateľov nebola na výrobok žiadna negatívna odozva, čo sa zhoduje aj s naším testovaním. Produkt tak splnil očakávania zákazníkov na jednotku.

Recenzie a skúsenosti s Delimano Varným systémom Edesia

Záverečné hodnotenie

Hľadáte do kuchyne pomocníka, ktorý vám pomôže s varením, pečením a občas niečo aj ugriluje či udusí? V takom prípade je Delimano varný systém Edesia ideálna voľba. Hoci jeho cenovka nie je najnižšia, ponúka skutočne nadštandardný servis služieb. Celkovo má až 8 varných režimov a dostatočný výkon, aby zvládol pečenie, dusenie aj bežné varenie.

Kvalitné materiály a praktická sklenená pokrievka. Prekvapivo kompaktné rozmery napriek tomu, že má hrniec objem až 5,6 litra. Prívodný kábel je dostatočne dlhý a jednoduchá je aj jeho údržba. Nepriľnavý povrch sa postará o to, že vám nič tak ľahko neprihorí. To sa nám potvrdilo aj v praxi. Spomenúť musíme aj digitálny časovač a všeobecne intuitívne ovládanie.

Pozitíva

Veľký objem
8 režimov varenia
Kvalitná parná funkcia
Časovač
Nepriľnavý povrch
Vhodný aj do umývačky riadu
Dizajn
Kompaktné rozmery

Negatíva

Vyššia cena


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 27.11.2019
Najlepšie elektrické hrnce 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie elektrické hrnce 2022 – recenzie, test, porovnanie

Ak hľadáte najlepší elektrický hrniec, ktorý sa stane vaším pomocníkom v kuchyni, ste na správnom mieste. Poradíme vám, ako vyberať a ktoré produkty patria medzi tie najlepšie aj z pohľadu porovnania ceny a kvality. Zostavili sme rebríček toho najlepšieho. Ako sme ho zostavovali? Pozreli sme si výsledok jedného známeho nestranného testovacieho serveru, pripočítali sme vaše skúsenosti... Prečítať článok

Elektrický hrniec na pečenie, pomalé varenie i varenie ryže. Ako na varenie v multifunkčnom hrnci?

Elektrický hrniec na pečenie, pomalé varenie i varenie ryže. Ako na varenie v multifunkčnom hrnci?

Elektrické hrnce patria do kategórie extrémne praktických kuchynských pomocníkov, ktorí šetria váš čas, energiu aj peniaze a čo je hlavné, sú určení na prípravu naozaj zdravých pokrmov.   Na trhu existujú rôzne typy týchto spotrebičov, pričom každý z nich má trochu alebo úplne iné... Prečítať článok


Komentáre

03/02/2023 16:24
dolo

Váš popis výrobku mi nedal odpoveď ako je prevedený nepriľnavý povrch , je to teflon?

31/10/2019 07:43
Vlaďka

Trochu drahšia záležitosť, ale som s týmto hrncom spokojná. Dá sa v ňom pripraviť hádam všetko.

Pridať komentár