Delimano Utile palacinkovač – recenzia, skúsenosti

Praktické rozmery
Nízka váha
Rýchle nahrievanie
Rovnomerné rozloženie teploty
Nepriľnavý povrch
Udržiavanie stálej teploty
Jednoduchá obsluha
Jednoduchá údržba
Nádoba na namáčanie cesta je súčasťou balenia
Nízka cena
Odizolovaná rukoväť chránená pred nahrievaním

Hodnotenie:
(79.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Praktický palacinkovač Delimano Utile vám doslova padne do ruky. Vďaka výkonu 800 W je nahriaty v priebehu niekoľkých minút, pričom si udržiava stálu teplotu, ktorá je rovnomerne rozložená po celom jeho povrchu. Palacinkovač stačí pohodlne otočiť, namočiť priamo do cesta, chvíľočku počkať a palacinky sú hotové. Môžete si na ňom pripravovať aj lokše, svetelný indikátor vás upozorní na to, že ste ho zabudli vypnúť a vaše kulinárske špeciality sa vďaka nepriľnavému povrchu nepripália. Palacinkovač nemá vyvýšený okraj a je určený najmä na prípravu tenučkých palaciniek.

Technické parametre: príkon = 800 W, rozmery spotrebiča = 38 x 20 x 4,8 cm, priemer platne = 20 cm, dĺžka napájacieho kábla = 75 cm

Zaujal vás palacinkovač Delimano Utile? Nájdete ho v ✅  e-shope delimano.sk.

Panvička s vlastným výhrevným telesom?

Palacinkovač Delimano Utile nie je úplne klasickým palacinkovačom, našu pozornosť však upútal práve netradičným dizajnom a spôsobom používania. Rozmermi aj tvarom pripomína úplne obyčajnú panvicu, ktorú pohodlne chytíte do ruky. Rozdiel je, samozrejme, v tom, že disponuje vlastným výhrevným telesom. Na palacinkovač teda nič nenalievate a nerozotierate. Celú plochu platne ponoríte do misky s cestom asi na 5 sekúnd, otočíte ju, počkáte, kým cesto nezačne z vrchnej strany „bublinkovať“, palacinku otočíte, opäť počkáte a môžete sa pustiť do hodovania.

Delimano Utile recenzia

Parádny výkon za super cenu

Výrobky Delimano sa tešia veľkej popularite a mnohé z nich určite i právom. Palacinkovač Utile je ďalším dôkazom, že táto značka nie je na zahodenie. Platňa je vyrobená z nepriľnavého materiálu, takže nie je nutné používať žiaden tuk. Tento fakt navyše celkom podstatne uľahčuje celkovú údržbu.

Príkon 800 W je síce v porovnaní s inými zariadeniami podstatne nižší, čo však nemení nič na tom, že sa Utile nahreje celkom rýchlo a platňa hreje rovnomerne. Kladne hodnotíme taktiež odizolovanú rukoväť a spodnú časť palacinkovača, ktoré ostávajú chladné aj pri dlhšom používaní.

Jediným mínusom je iba automatická kontrola teploty, ktorú zabezpečuje samotný palacinkovač. Inak povedané, nemôžete si ju nastaviť sami, takže pri dlhšom používaní sa môže mierne zvyšovať. Utile dokonca nedisponuje ani tlačidlom ON/OFF, funguje iba vtedy, keď ho zapojíte do elektrickej zásuvky.

Chce to prax

Spôsob prípravy palaciniek, ktorý sme si opísali vyššie a ktorý zároveň nie je pre tieto zariadenia úplne príznačný, si vyžaduje trošku praxe, čo však nehodnotíme ako negatívum. Koľko ľudí, toľko chutí. Na platni sa zachytí len veľmi malé množstvo cesta, čo je na jednej strane dobré, pretože originálne francúzske palacinky majú byť, doslova, priesvitné.

Palacinkovač Delimano Utile

Na strane druhej takéto dobrôtky nemusia vyhovovať tým, ktorí obľubujú „palacinky á la wrap“. Tento „problém“ sa dá vyriešiť cvikom, dlhším podržaním palacinkovača v ceste alebo prípravou hustejšieho cesta. Niekomu nemusí vyhovovať ani celkom malý priemer platne, ktorá má iba 20 cm.

V začiatkoch používania palacinkovača Utile si budete musieť nájsť taktiež vlastný systém na to, aby vám cesto nestekalo po okrajoch, keďže nie sú vyvýšené. Ako menšiu nedokonalosť vnímame pomerne krátky napájací kábel, ktorý má iba 75 cm.

Skúsenosti a recenzie

Palacinkovač Delimano Utile si u zákazníkov zjavne získal veľké sympatie. Pochvaľujú si jeho praktické rozmery, nízku váhu, jednoduchú a hlavne rýchlu prípravu palaciniek. Niektorým nevyhovuje ich hrúbka, ocenili by hrubšie, avšak podľa používateľov to chce len trochu praxe a správny recept na cesto.

Skúsenosti s palacinkovačom Delimano Utile

Pozitíva

Praktické rozmery
Nízka váha
Rýchle nahrievanie
Rovnomerné rozloženie teploty
Nepriľnavý povrch
Udržiavanie stálej teploty
Jednoduchá obsluha
Jednoduchá údržba
Nádoba na namáčanie cesta je súčasťou balenia
Nízka cena
Odizolovaná rukoväť chránená pred nahrievaním

Negatíva

Nemá vyvýšený okraj
Pre niekoho nemusí byť priemer platne postačujúci
Kratší napájací kábel
Neodnímateľná platňa
Len automatická kontrola teploty


Autor recenzie: Viktória Hartmannová
Dátum publikovania: 06.08.2020
Najlepšie palacinkovače 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie palacinkovače 2022 – recenzie, test, porovnanie

Palacinky, ach tie palacinky! Miluje ich každý, dajú sa pripraviť na milión spôsobov a sú nesmierne chutné. Ich príprava však potrápi nejedného skúseného šéfkuchára. Chcete sa vyhnúť všetkým tým nepodarkom a nekonečnému státiu pri sporáku? Jedno riešenie by sa našlo. Pouvažujte nad palacinkovačom. Najlepšie palacinkovače Palacinkovače – recenzie Keď si chcete... Prečítať článok


Pridať komentár