Vibračná plošina Gymbit Vibroshaper – recenzia a skúsenosti

Ak chcete vytvarovať postavu, zbaviť sa prebytočného tuku a zlepšiť fyzickú kondíciu, nemusíte si ihneď kupovať permanentku do posilňovne, nový bicykel alebo iné športové náčinie. Začať cvičiť môžete aj doma a ihneď.

Gymbit Vibroshaper

Vo vašom snažení vám pomôže vibračná plošina Gymbit Vibroshaper. V článku vám predstavíme možnosti jej použitia, opíšeme jej výhody i nevýhody a predstavíme vám tiež jej alternatívy.

Prečo cvičiť s vibračnou plošinou

Ide o plošinu určenú na cvičenie v stoji alebo v iných polohách. Plošina vibruje s nastaviteľnou intenzitou a rýchlosťou vďaka vstavaným vibračným elektromotorom.

Tieto vibrácie majú za následok reflexívne kontrakcie svalov, ktoré zlepšujú nielen ich prekrvenie, ale tiež činnosť celého krvného obehu i lymfatického obehového systému. Vďaka tomu sa zbavíte svalovej stuhnutosti, ochabnutej pokožky i celulitídy.

Gymbit Vibroshaper 3 stupne intenzity

Okrem toho vám vibračná plošina pomôže s vytvarovaním postavy, posilnením problematických svalových partií, so zlepšením metabolických procesov, zmiernením únavy a posilnením zdravia pohybového aparátu.

S čím vám pomôže vibračná plošina

Vibračnú plošinu môžete používať pasívne a aktívne. Pri pasívnom použití sa na ňu jednoducho postavíte. V tomto režime vibrácie poskytujú skôr masážnu funkciu so všetkými pozitívnymi účinkami uvedenými v predchádzajúcom odstavci.

Striedaním rozostupu chodidiel alebo polohy (státie, sedenie) môžete uvoľňovať rôzne svalové skupiny. Pasívne používanie má však veľmi slabý účinok z hľadiska posilnenia svalov.

Príklady pasívneho použitia vibračnej plošiny:

 • Simulácia chôdze – V tejto polohe sa postavte na plošinu s chodidlami uprostred nej.
 • Simulácia joggingu (pomalého poklusu) – Chodidlá sú v širšom rozostupe.
 • Simulácia behu – Chodidlá sú na okrajoch plošiny. Viac zapája vnútornú časť stehien.

Vibračná plošina Gymbit Vibro Shaper

Vibračné plošiny sú tiež dobrým pomocníkom aj pri aktívnom cvičení. Poskytnú vám podporu pri klasickom strečingu (naťahovaní svalov). Vibrácie vám pri naťahovaní pomôžu uvoľniť a následne ešte viac natiahnuť jednotlivé svalové skupiny.

Pravidelným strečingom bojujete proti stuhnutosti a stávate sa pohyblivejšími. Zabránite totiž prirodzenému ochabovaniu a skracovaniu svalov. Nebudete mať napr. problémy so zohýbaním sa pri zaväzovaní šnúrok a pri podobných situáciách. Na vibračnej plošine môžete cvičiť aj klasické cviky s vlastnou váhou.

Gymbit Vibroshaper svalové kontrakcie pri cvičení

Príklady cvikov so zapojením vibračnej plošiny:

 • Drepy – Postavte sa oboma nohami na podložku. Šírka postoja ovplyvňuje zapojené svalové partie (širší postoj viac zapája vnútornú stranu stehien).
 • Výpady – Aktívnu nohu, ktorú ohýbate majte položenú na plošine.
 • Kliky – Plošinu využite ako opornú plochu pre ruky. Žiaľ, niektoré užšie plošiny neumožňujú široký rozostup rúk pre intenzívnejšie zapojenie prsných svalov.
 • Sklápačky – Pri tzv. „brušákoch“ si ľahnite na plošinu, ktorá bude oporou pre vaše sedacie svaly.

Pre ďalšie cviky môžete použiť ako doplnok fitloptu. K niektorým plošinám môžete dokonca pripevniť gumové posilňovacie expandéry, ktoré kladú svalom odpor pri kontrakcii. Vďaka nim môžete vykonávať širšiu paletu cvikov.

Vibračná plošina Gymbit Vibroshaper

Ide o jednu z najobľúbenejších vibračných plošín. Plošina je napájaná z 230 V zásuvky a je vybavená dvoma displejmi, ktoré zobrazujú čas cvičenia a rýchlosť vibrácií. Tú si môžete nastaviť v 99 stupňoch. Okrem manuálneho nastavenia máte možnosť zvoliť si aj 3 automatické programy.

Plošinu môžete ovládať tlačidlami okolo displejov alebo tiež priloženým bezdrôtovým diaľkovým ovládačom, vďaka ktorému sa nebudete musieť zohýbať kvôli zmenám nastavenia rýchlosti či času.

S plošinou Gymbit Vibroshaper je dodávaný aj návod na použitie, v ktorom nájdete okrem inštrukcií aj tabuľku odporúčaných nastavení podľa vášho veku či hmotnosti. Výrobca pribaľuje tiež tréningový plán s obrázkovými inštrukciami k jednotlivým cvikom.

Cvičenie na Gymbit Vibro Shaper

V balení nájdete dokonca aj gumové expandéry – špeciálne gumové laná na cvičenie, ktoré pri natiahnutí kladú odpor. K plošine ich môžete pripevniť prostredníctvom ľavého a pravého záchytného oka a karabínky na lanách.

Kto môže používať Gymbit Vibroshaper

Vibračná plošina Gymbit Vibroshaper je určená pre mužov i ženy takmer akéhokoľvek veku. Jej nosnosť je však len 100 kg.

Nemali by ju používať osoby s osteoporózou, onkologickými ochoreniami, srdcovými ochoreniami, kardiostimulátormi alebo inými elektronickými implantátmi a umelými končatinami. Ľudia s hypertenziou, bronchitídou, kožnými ochoreniami, cukrovkou či rehabilitujúci sa zo zranení pohybového aparátu by mali vibračnú plošinu používať iba po konzultácii s lekárom.

Gymbit Vibroshaper – vibračná plošina s integrovaným počítačom

Vibračnú plošinu taktiež nemôžu používať deti do 8 rokov, ženy počas menštruácie či tehotenstva alebo staršie osoby či deti a osoby, ktoré majú znížené senzorické, fyzické či duševné schopnosti.

Tipy pre používanie Gymbit Vibroshaper

Cvičiť na plošine by ste mali aspoň hodinu po jedle, aby ste si neprivodili žalúdočné ťažkosti. Na zariadení neskáčte ani neprenášajte celú hmotnosť na jednu stranu – plošina by sa mohla prevrátiť alebo poškodiť z dôvodu preťaženia.

Na cvičenie si vyberte rovný a stabilný povrch s dostatočným odstupom od stien a okolitých predmetov (nábytok, svietidlá, kvety a pod.). Cvičiť na plošine Gymbit Vibroshaper môže vždy iba jedna osoba súčasne.

Nezabúdajte, že ide o elektrické zariadenie na 230 V. Plošinu teda používajte iba v interiéri a tiež v suchom prostredí.

Vibračná plošina Gymbit Vibroshaper s protišmykovým povrchom

Výhody, nevýhody a skúsenosti používateľov s Gymbit Vibroshaper

Výhody Gymbit Vibroshaper:

 • jednoduché použitie
 • kompaktné rozmery
 • diaľkový ovládač
 • gumové expandéry na cvičenie v balení
 • integrované kolieska pre jednoduchú manipuláciu

Nevýhody Gymbit Vibroshaper:

 • pomerne vysoká cena
 • na niektoré cviky je príliš úzka
 • nedajú sa s ňou cvičiť ťahové cviky (ako napr. zhyby)
 • nosnosť iba 100 kg

Skúsenosti používateľov s touto vibračnou plošinou sú spravidla pozitívne, sťažnosti sú občas na dlhšiu dobu dodania z e-shopov. Užívatelia odporúčajú striedať rôzne pozície a voliť nízku rýchlosť vibrácií pre „chudnutie“ a vysokú rýchlosť pre spevnenie svalov. Väčšina používateľov ale spolu s cvičením zmenila aj stravovanie, pretože práve zlé stravovacie návyky bývajú najčastejšou príčinou nadváhy.

Recenzie a skúsenosti s vibračnou plošinou Gymbit vibroshaper

Skúsenosti s vibračnou plošinou Gymbit Vibroshaper

Alternatívy od iných výrobcov

Samozrejme, Gymbit Vibroshaper nie je jediná vibračná plošina na slovenskom trhu. Prinášame vám preto aj stručné porovnanie alternatívnych modelov.

Hodnotenie článku:
(83.2%)

Pulbikované dňa: 06.03.2019

Autor
Michal Toma

Michal Toma

Som technik telom i dušou. Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky aj informácie a vyrobiť z nich ucelený text, ktorý vám pomôže zorientovať sa v naoko zložitom svete techniky, či v iných oblastiach života. Vo voľnom čase píšem blog o pive, ktorý je malým oknom do sveta stoviek chutí, vôní a zážitkov, aké nám pivo ponúka.

Zobraziť kategóriu:


Komentáre

03/11/2019 15:13
Moje Meno

PODVOD. SMEJDI

04/07/2019 09:38
Vla D.

Plošinu mám 7 mesiacov, váha sa mi nepohla dolu. Kúpil som Eliptický trenažér / drahší/ a ten so mnou pohol. Plošina nie.

31/05/2019 08:40
Dušan

No... tak už som sa aj ja stal majiteľom fitness prístroja Gymbit Vibro Shaper (ďalej iba GVS) a chcem sa teraz podeliť so skúsenosťami po cca mesačnom využívaní.

Najprv niečo o mne, aby som vysvetlil dôvody kúpy: som 63 ročný dôchodca, absolútny nešportovec, pri výške 185 cm váha cca 108 kg (pupkáč, nie svalovec), celý život sedavé úradnícke zamestnanie, posledných 30 rokov sporadické silné bolesti v krížovej oblasti. Denne prejdem pešo 10-15 km pomalou chôdzou, 5-6 x vyjdem komótne na 2. poschodie. Žiadne vážnejšie zdravotné problémy nemám, až na tie kríže. A v poslednej dobe ma hodne bolievali nohy. Skúšal som to všetko riešiť tzv. spinálnymi cvikmi, ale aj keď sa mi po nich zvyčajne uľavilo, cvičenie otravovalo a dlho trvalo (denne asi pol až trištvrte hodinu), tak som to postupne vzdal. Skúšal som aj jazdu na bicykli, ale tá jazda po hrboľatých cestách v sede na bicykli stav ešte zvyčajne zhoršil. Najviac mi „sadla“ jazda na elektrickej kolobežke – po 10-20 km po tých našich hrbatých cyklochodníkoch ma nejaké 2-3 dni vôbec neboleli kríže a aj bolesti nôh čiastočne ustúpili. Lenže: na kolobežke sa nedá v zime, v daždi. A na tej kolobežke stojím a vlastne celé telo vibruje v rytme dier na chodníku. A to bola hlavná inšpirácia kúpy GVS.

Prvý „cvik“ som si vyskúšal hneď po zakúpení – odniesť GVS domov. Je zabalený kvalitne, vo veľkej kartónovej krabici bez uší, ktorá sa nezmestí do žiadnej tašky. Teda som GVS vliekol cca 2 km pešo domov a aj keď vonku bola ešte zima, domov som prišiel mokrý ako myš. Menší horror, ale moja chyba, chcel som ušetriť za kuriéra a auto som zavrhol.

Rozbalenie v pohode, návod na hrane zrozumiteľnosti. Tiež je zarážajúci údaj o nosnosti, v návode je max 100 kg, na mnohých web stránkach je uvedená hodnota 120 kg. Ale prístroj vyzerá byť kvalitne skonštruovaný, pevný, a tak som si povedal, že ak sa k nemu budem správať opatrne, tých mojich 8 kg navyše by mu ublížiť nemalo.

Položil som ho na zem, zapol do elektrickej siete, nastavil podľa návodu manuálny mód na 2 minúty, postavil sa na GVS, chodidlá pri sebe a zapol ho. Menšie prekvapenie – nečakal som také silné vibrácie. Pomaly som diaľkovým ovládačom (DO) zvyšoval rýchlosť až na hodnotu 40. To už bola docela sila a aj keď som cítil ako mi celé telo „pracuje“, GVS som radšej pre pocit ľahkej závrate vypol. Na cvičenie si jednoducho treba pár krátkymi „pokusmi“ zvyknúť. Po cca polhodinovom skúšaní, čo a ako na tom stáť, som sa postavil do polohy mierneho rozkročenia a spustil program P1. Ten začína a končí nižšími rýchlosťami (18), v strede 10 minútového cyklu beží rýchlosťou 58. A až teraz som pochopil priloženú tabuľku v návode :-)

Veľmi ma potešilo, že GVS nie je hlučný. Na cvičenie o polnoci v paneláku to asi nie je, ale inak to vôbec nevyrušuje, asi ako keď kvalitná práčka odstreďuje dobre uložené prádlo.

Po mesiaci už cvičím v najširšom postavení, stále iba na P1. Postupne som prišiel na to, ako stáť na GVS čo najefektívnejšie.
Pri menších rýchlostiach napnem či uvoľním nohy tak, aby sa vibrácie čo najviac prenášali na krížovú oblasť a v tejto polohe robím telom mierne úklony do strán.

Tá poloha nôh je ozaj veľmi dôležitá, jednoducho si treba vyskúšať polohy od mierneho pokrčenia kolien až po úplné vystretie nôh, s kolenami temer viac vzadu. Tak isto treba vyskúšať ohnutie tela v panvovej oblasti od mierneho predklonu po vytrčenie brucha dopredu. Tieto „testy“ sú otázkou pár dní a nie sú žiaden problém. Fakt je, že iba sa na GVS postaviť a stáť je úplne o ničom.

Pri vyšších rýchlostiach zasa precvičujem nohy. Tam sa mi osvedčil široký postoj s mierne pokrčenými kolenami. Najprv idem do väčšieho pokrčenia, pomaly sa vystieram a keď pocitom aj pohľadom vidím, že „hmota“ nôh dosahuje najvyššie vibrácie, v tejto polohe zotrvám.

Pridal som si ešte jeden 5-minútový cvik na hornú časť tela. V manuálnom móde si nastavím čas 5 minút, kľaknem si pred prístroj a rukami sa opriem o ľavý a pravý okraj. Samozrejme, pred tým si po spustení nastavím rýchlosť, ja (zatiaľ) 40. Znova napínaním a povoľovaním rúk v lakťoch a postavením tela v páse od mačacieho chrbta po opačný postoj hľadám tú najefektívnejšiu polohu, kedy mi celý vrch tela intenzívne vibruje.

Po cvičení sa cítim veľmi uvoľnený, akoby ľahší. Prvý týždeň som mal v nohách aj v rukách slabú svalovicu, ale asi som si už zvykol. Najlepšie na cvičení je, že bolesti nôh absolútne zmizli a kríže sú úplne v pohode. Mám aj pocit akejsi lepšej ohybnosti, ľahkosti.

Pripojím ešte jeden poznatok, o ktorom som sa nikde nedočítal: vibrácie zrejme veľmi efektívne pôsobia na peristaltiku čriev. Aj keď som v tejto oblasti problémy nemal, som si istý, že na ľudí s mierne obstipovanou stolicou bude cvičenie pôsobiť veľmi blahodarne.

Musím však zároveň povedať, že používanie vibračného cvičenia asi nebude pre každého. Neviem si predstaviť, že by GVS používal človek napr. s problémom sietnice oka, alebo ruptúrou kolenného väzu. Tak isto poúrazové stavy, keď je človek šitý, alebo má sklony k vyššej zrážanlivosti krvi... Ideálne je, keď predebatuje svoj zdravotný stav pred kúpou so svojim lekárom. Ja nie som zdravotník, všetky moje poznatky sú z mojich vlastných skúseností a nezaručujem nikomu, že sa mu dostavia či nedostavia výsledky ako mne!

Čo sa týka tej najviac vychvaľovanej funkcie GVS: ani po mesiaci som neschudol ani deko. Je fakt, že ani sa o to nesnažím, môj prvoradý cieľ je eliminovať bolesti nôh a krížov. Ale viem si predstaviť, že ak by som dodržiaval predpísaný diétny plán, ako je v priloženej dokumentácií, že by som ozaj schudol. Lenže ja keď som hladný, som zlý...
Nuž čo na záver? V jednej z recenzií som čítal, ako sa majiteľ GVS sťažoval, že jemu sa problémy s kĺbmi po používaní GVS výrazne zhoršili. V druhej recenzií zasa iný píše, že sa mu darí dobre chudnúť, tak „může o to víc žrát“ :-)
V každom prípade doporučujem:
• pred kúpou rozhodne konzultovať so svojim lekárom
• nechať si GVS priviezť kuriérom alebo ísť preň autom
• po kúpení si GVS riadne otestovať, vyskúšať postoje, časy, rýchlosti
• cvičiť každý deň a s prázdnym žalúdkom
• na GVS stúpať s citom, najprv na prostriedok a až potom roztiahnuť nohy
• nenechať GVS používať na hranie deťom
• vypínať GVS po použití aj kolískovým vypínačom pri šnúre
• neposúvať GVS po podlahe tlačením, má zraniteľné gumové nožičky

Tak celkové resumé: GVS je veľmi drahá hračka, ja som ju kúpil za 200 Eur, ale mne pomohla. Ak jej použitie lekár schváli a máte dosť vôle obetovať 10-15 minút denne cvičeniu s prázdnym žalúdkom, kúpu napriek cene doporučujem.

Pridať komentár