Vibračná plošina Gymbit Vibroshaper - recenzia

Ak chcete vytvarovať postavu, zbaviť sa prebytočného tuku a zlepšiť fyzickú kondíciu, nemusíte si ihneď kupovať permanentku do posilňovne, nový bicykel alebo iné športové náčinie. Začať cvičiť môžete aj doma a ihneď.

Gymbit Vibroshaper

Vo vašom snažení vám pomôže vibračná plošina Gymbit Vibroshaper. V článku vám predstavíme možnosti jej použitia, opíšeme jej výhody i nevýhody a predstavíme vám tiež jej alternatívy.

Prečo cvičiť s vibračnou plošinou

Ide o plošinu určenú na cvičenie v stoji alebo v iných polohách. Plošina vibruje s nastaviteľnou intenzitou a rýchlosťou vďaka vstavaným vibračným elektromotorom.

Tieto vibrácie majú za následok reflexívne kontrakcie svalov, ktoré zlepšujú nielen ich prekrvenie, ale tiež činnosť celého krvného obehu i lymfatického obehového systému. Vďaka tomu sa zbavíte svalovej stuhnutosti, ochabnutej pokožky i celulitídy.

Okrem toho vám vibračná plošina pomôže s vytvarovaním postavy, posilnením problematických svalových partií, so zlepšením metabolických procesov, zmiernením únavy a posilnením zdravia pohybového aparátu.

S čím vám pomôže vibračná plošina

Vibračnú plošinu môžete používať pasívne a aktívne. Pri pasívnom použití sa na ňu jednoducho postavíte. V tomto režime vibrácie poskytujú skôr masážnu funkciu so všetkými pozitívnymi účinkami uvedenými v predchádzajúcom odstavci.

Striedaním rozostupu chodidiel alebo polohy (státie, sedenie) môžete uvoľňovať rôzne svalové skupiny. Pasívne používanie má však veľmi slabý účinok z hľadiska posilnenia svalov.

Príklady pasívneho použitia vibračnej plošiny:

 • Simulácia chôdze – V tejto polohe sa postavte na plošinu s chodidlami uprostred nej.
 • Simulácia joggingu (pomalého poklusu) – Chodidlá sú v širšom rozostupe.
 • Simulácia behu – Chodidlá sú na okrajoch plošiny. Viac zapája vnútornú časť stehien.

Vibračná plošina Gymbit Vibro Shaper

Vibračné plošiny sú tiež dobrým pomocníkom aj pri aktívnom cvičení. Poskytnú vám podporu pri klasickom strečingu (naťahovaní svalov). Vibrácie vám pri naťahovaní pomôžu uvoľniť a následne ešte viac natiahnuť jednotlivé svalové skupiny.

Pravidelným strečingom bojujete proti stuhnutosti a stávate sa pohyblivejšími. Zabránite totiž prirodzenému ochabovaniu a skracovaniu svalov. Nebudete mať napr. problémy so zohýbaním sa pri zaväzovaní šnúrok a pri podobných situáciách. Na vibračnej plošine môžete cvičiť aj klasické cviky s vlastnou váhou.

Príklady cvikov so zapojením vibračnej plošiny:

 • Drepy – Postavte sa oboma nohami na podložku. Šírka postoja ovplyvňuje zapojené svalové partie (širší postoj viac zapája vnútornú stranu stehien).
 • Výpady – Aktívnu nohu, ktorú ohýbate majte položenú na plošine.
 • Kliky – Plošinu využite ako opornú plochu pre ruky. Žiaľ, niektoré užšie plošiny neumožňujú široký rozostup rúk pre intenzívnejšie zapojenie prsných svalov.
 • Sklápačky – Pri tzv. „brušákoch“ si ľahnite na plošinu, ktorá bude oporou pre vaše sedacie svaly.

Pre ďalšie cviky môžete použiť ako doplnok fitloptu. K niektorým plošinám môžete dokonca pripevniť gumové posilňovacie expandéry, ktoré kladú svalom odpor pri kontrakcii. Vďaka nim môžete vykonávať širšiu paletu cvikov.

Vibračná plošina Gymbit Vibroshaper

Ide o jednu z najobľúbenejších vibračných plošín. Plošina je napájaná z 230 V zásuvky a je vybavená dvoma displejmi, ktoré zobrazujú čas cvičenia a rýchlosť vibrácií. Tú si môžete nastaviť v 99 stupňoch. Okrem manuálneho nastavenia máte možnosť zvoliť si aj 3 automatické programy.

Plošinu môžete ovládať tlačidlami okolo displejov alebo tiež priloženým bezdrôtovým diaľkovým ovládačom, vďaka ktorému sa nebudete musieť zohýbať kvôli zmenám nastavenia rýchlosti či času.

S plošinou Gymbit Vibroshaper je dodávaný aj návod na použitie, v ktorom nájdete okrem inštrukcií aj tabuľku odporúčaných nastavení podľa vášho veku či hmotnosti. Výrobca pribaľuje tiež tréningový plán s obrázkovými inštrukciami k jednotlivým cvikom.

Cvičenie na Gymbit Vibro Shaper

V balení nájdete dokonca aj gumové expandéry – špeciálne gumové laná na cvičenie, ktoré pri natiahnutí kladú odpor. K plošine ich môžete pripevniť prostredníctvom ľavého a pravého záchytného oka a karabínky na lanách.

Kto môže používať Gymbit Vibroshaper

Vibračná plošina Gymbit Vibroshaper je určená pre mužov i ženy takmer akéhokoľvek veku. Jej nosnosť je však len 100 kg.

Nemali by ju používať osoby s osteoporózou, onkologickými ochoreniami, srdcovými ochoreniami, kardiostimulátormi alebo inými elektronickými implantátmi a umelými končatinami. Ľudia s hypertenziou, bronchitídou, kožnými ochoreniami, cukrovkou či rehabilitujúci sa zo zranení pohybového aparátu by mali vibračnú plošinu používať iba po konzultácii s lekárom.

Vibračnú plošinu taktiež nemôžu používať deti do 8 rokov, ženy počas menštruácie či tehotenstva alebo staršie osoby či deti a osoby, ktoré majú znížené senzorické, fyzické či duševné schopnosti.

Tipy pre používanie Gymbit Vibroshaper

Cvičiť na plošine by ste mali aspoň hodinu po jedle, aby ste si neprivodili žalúdočné ťažkosti. Na zariadení neskáčte ani neprenášajte celú hmotnosť na jednu stranu – plošina by sa mohla prevrátiť alebo poškodiť z dôvodu preťaženia.

Na cvičenie si vyberte rovný a stabilný povrch s dostatočným odstupom od stien a okolitých predmetov (nábytok, svietidlá, kvety a pod.). Cvičiť na plošine Gymbit Vibroshaper môže vždy iba jedna osoba súčasne.

Nezabúdajte, že ide o elektrické zariadenie na 230 V. Plošinu teda používajte iba v interiéri a tiež v suchom prostredí.

Výhody, nevýhody a skúsenosti používateľov s Gymbit vibroshaper

Výhody Gymbit Vibroshaper:

 • jednoduché použitie
 • kompaktné rozmery
 • diaľkový ovládač
 • gumové expandéry na cvičenie v balení
 • integrované kolieska pre jednoduchú manipuláciu

Nevýhody Gymbit Vibroshaper:

 • pomerne vysoká cena
 • na niektoré cviky je príliš úzka
 • nedajú sa s ňou cvičiť ťahové cviky (ako napr. zhyby)
 • nosnosť iba 100 kg

Skúsenosti používateľov s touto vibračnou plošinou sú spravidla pozitívne, sťažnosti sú občas na dlhšiu dobu dodania z e-shopov. Užívatelia odporúčajú striedať rôzne pozície a voliť nízku rýchlosť vibrácií pre „chudnutie“ a vysokú rýchlosť pre spevnenie svalov. Väčšina používateľov ale spolu s cvičením zmenila aj stravovanie, pretože práve zlé stravovacie návyky bývajú najčastejšou príčinou nadváhy.

Alternatívy od iných výrobcov

Samozrejme, Gymbit Vibroshaper nie je jediná vibračná plošina na slovenskom trhu. Prinášame vám preto aj stručné porovnanie alternatívnych modelov.

Hodnotenie článku:
(81.4%)

Pulbikované dňa: 06.03.2019

Autor
Michal Toma
Michal Toma

Som technik telom i dušou. Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky aj informácie a vyrobiť z nich ucelený text, ktorý vám pomôže zorientovať sa v naoko zložitom svete techniky, či v iných oblastiach života. Vo voľnom čase píšem blog o pive, ktorý je malým oknom do sveta stoviek chutí, vôní a zážitkov, aké nám pivo ponúka.

Zobraziť kategóriu:


Pridať komentár