Sencor SRM 0600WH ryžovar – recenzia, skúsenosti

Jednoduchá obsluha
Sám sa vypne, keď je ryža uvarená
Cena

Hodnotenie:
(76.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Ryžovar Sencor SRM 0600 WH vás prekvapí nízkou cenou. Prevádzka je plne automatická, ryžovar zvládne pripraviť všetky druhy ryže (vrátane ryže na sushi). Do nádoby s objemom 0,6 l sa zmestí až 450 g ryže. Vhodnejší je preto pre menšiu rodinu. Ryžovar disponuje funkciou Keep Warm, ktorá udrží ryžu teplú až 6 hodín po uvarení. Príkon prístroja je iba 300 W.

Pravdepodobne najlacnejší ryžovar na trhu. Neočakávali sme od neho teda mnoho, i tak nás však výrobca prekvapil vyššou poruchovosťou tohto modelu.

Ryžovar Sencor SRM 0600WH si môžete pohodlne zakúpiť cez ✅  web Heureka.sk.

Už sme ho niekde videli

Dizajn tohto ryžovaru je podobný, aký používajú mnohí výrobcovia. Je veľmi jednoduchý a bez nejakých rušivých prvkov, takže zapadne do každej kuchyne.

Výhrady máme k materiálovému spracovaniu, hrniec nepôsobí príliš odolným dojmom a vnútorná nádoba nám nesedela v hrnci úplne dobre. Okrem nej sme v balení našli aj pokrievku s praktickým otvorom pre únik prebytočnej pary, odmerku na ryžu či vodu a praktickú špachtľu na stieranie ryže zo stien a z dna nádoby.

Sencor SRM 0600WH recenzia

Aj keď ryžovar Sencor SRM 0600WH pripomína na fotografiách veľký hrniec, v najširšom mieste meria iba 23,5 cm. Priemer vnútornej nádoby je ešte menší a výsledný objem dosahuje iba 0,6 l. Hmotnosť je príjemných 1,2 kg. Oceňujeme protisklzové nožičky na spodnej strane, vďaka čomu je ryžovar stabilný.

Ani pol kila ryže

Kvôli malému objemu v ryžovare uvaríte iba 420 – 450 g ryže naraz, čo vychádza na max. 4 porcie (alebo, ak chcete, 4 šálky). Ak žijete v domácnosti sami, prípadne s druhou osobou, bude vám kapacita postačovať. Ak máte troj- či viacčlennú rodinu, radšej siahnite po väčšom modeli. 

Prístroj sa ovláda prepínačom, pomocou ktorého volíte režim varenia (cook) alebo udržiavania teploty (keep warm). Zvolený režim signalizujú príslušné kontrolky.

Ovládanie ryžovaru Sencor SRM 0600WH

Ryžu sme museli pred varením dokonale premyť, inak začne výrazne peniť. Pri naplnení ryžovaru doplna cez otvor v pokrievke prskala voda a postupne zašpinila kuchynskú linku. Samotný proces varenia trval asi 30 min. (dĺžku si nemôžete nastaviť), ryža nám občas pri dne stvrdla, pokým sme sa nenaučili odhadovať jej správny pomer k pridanej vode. Samozrejme, závisí to aj od použitého druhu ryže, no pri prvých použitiach neodporúčame nechávať ryžovar bez dozoru a občas ryžu premiešať.

Spočiatku sme z ryžovaru cítili mierny zápach, ktorý neskôr vymizol. Má ho pravdepodobne na svedomí povrchová úprava už spomínanej vnútornej nádoby, ktorá je z nepriľnavého materiálu. To oceňujeme, keďže ryža sa nám počas používania skutočne nelepila.

Režim udržiavania teploty môže fungovať až 6 h, no pri dlhšom zohrievaní sa nám ryža vysušila, takže opäť si budete musieť nájsť ideálnu dĺžku v závislosti od jej použitého typu.

Oceňujeme úspornosť ryžovaru, vďaka nízkemu výkonu iba 300 W má minimálnu spotrebu elektriny.

Ryžovar Sencor SRM 0600WH so sklenenou pokrievkou

O bezpečnosť sa okrem otvoru na únik pary stará aj ochrana proti prehriatiu. Tú tvorí tepelná poistka, ktorá sa aktivuje napr. pri spustení ryžovaru s prázdnou nádobou, kedy by sa teplo nemalo kam uvoľňovať a hrozilo by prepálenie ohrievacieho telesa.

Skúsenosti a recenzie

Výhodou ryžovaru Sencor SRM 0600WH je predovšetkým až neuveriteľne nízka cena. Daňou za ňu je slabšie materiálové spracovanie. Tento model je poruchový. Mnohí používatelia v recenziách uvádzajú, že ryžovar sa im pokazil už po niekoľkých použitiach, prípadne k nim dorazil poškodený.

Na občasné použitie vám pravdepodobne bude stačiť, ak však máte radi ryžu a chcete ju variť často, poobzerajte sa radšej po modeli s vyššou cenovkou.

Recenzie a skúsenosti s ryžovarom Sencor SRM 0600WH

Pozitíva

Jednoduchá obsluha
Sám sa vypne, keď je ryža uvarená
Cena

Negatíva

Zvykne sa kaziť


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 27.11.2019
Najlepšie ryžovary 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie ryžovary 2024 – recenzie, test, porovnanie

Ryža patrí medzi základné prílohy k jedlám a pre mnohých taktiež medzi tie najchutnejšie. Môže sa zdať, že jej príprava je jednoduchá, no v skutočnosti je potrebné mať trochu zručnosti alebo dobrého pomocníka. Takýmto pomocníkom je skvelé zariadenie ryžovar, ktoré vám pomôže urobiť ryžu na niekoľko spôsobov. Poďme sa bližšie pozrieť na čo sa zamerať pri kúpe tohto prístroja.... Prečítať článok


Pridať komentár