Sage BFP 580 SIL food processor – recenzia, skúsenosti

Extra široký plniaci otvor
Funkcia Pulse
Vhodný aj na čistenie zemiakov

Hodnotenie:
(79.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Food processor Sage BFP 580 SIL je vhodný na krájanie potravín, krájanie na tenké alebo hrubé prúžky, krájanie zemiakov napr. na hranolky, miesenie cesta alebo škrabanie zemiakov. Vďaka extra širokému plniacemu otvoru môžete spracovávať aj veľké kusy potravín. Protišmykové nožičky zabezpečia maximálnu bezpečnosť a stabilitu pri spracovávaní potravín.

Food processor by nemal chýbať v žiadnej kuchyni milovníka varenia. Dokáže potraviny nasekať a nakrájať, nastrúhať, niektoré modely umožňujú aj šľahanie a miesenie cesta. Príprava šalátov, omáčok, dipov či koláčov je tak hneď o niečo jednoduchšia. Ešte nemáte food processor doma? Možno sa vám bude hodiť Sage BFP 580 SIL. Vyskúšali sme ho za vás a výsledky vám prezradíme v recenzii.

Pri kúpe food processora Sage BFP 580 SIL v ✅  e-shope tpd.sk budete mať dopravu zdarma.

Sľubný príkon

Pri food processor platí pravidlo, že čím je príkon vyšší, tým je food processor silnejší a Sage BFP 580 SIL sa môže pochváliť príkonom 1 000 W. Radí sa tak k najsilnejším food processorom, ktoré sú zvyčajne, ako aj v tomto prípade, vybavené bohatým príslušenstvom.

Sage BFP 580 SIL recenzia

Objem poteší

Food processor Sage BFP 580 SIL disponuje 2 nádobami – jednou na mixovanie, druhou na krájanie či miesenie cesta. Vyberateľná veľká miska s rukoväťou má objem 2,5 l, nadstavec na mixovanie sa môže pochváliť kapacitou 1,5 l.

Bohatá výbava

Sage BFP 580 SIL je food processor s mixérom, dokáže teda okrem krájania (na tenké i hrubé prúžky, krájanie zemiakov na hranolky), strúhania (najemno i nahrubo), škrabania zemiakov, šľahania a miesenia cesta aj robiť smoothie. Okrem nádoby na mixovanie v balení nájdete nastaviteľný disk (v rozmedzí 0,3 až 8 mm), nadstavec na strúhanie, nadstavec na miesenie, nadstavec na škrabanie zemiakov a dvojitý nôž QUADTM na krájanie.

Food processor a mixér v jednom Sage BFP 580 SIL

Niekoľko zaujímavých funkcií

Potešila nás možnosť regulácie rýchlosti. Na výber je však len z 2 rýchlostí, ktoré sa nastavujú otočným regulátorom. Nechýba pulzný režim, ktorý umožňuje využiť max. otáčky bez zvolenia rýchlosti, teda spracovať potraviny rýchlo a efektívne. Bezpečnostný ochranný systém preruší alebo nespustí motor, kým nie je spotrebič správne zostavený ani vtedy, ak nie je dostatočný prítlak.

Na tuhé i sypké potraviny

Plusom tohto food processora je, že umožňuje ľahké spracovanie tuhých i sypkých potravín. Cez veľké 14 cm hrdlo bez problémov do stroja vložíte aj väčšie kusy spracovávaných surovín (zemiaky či paradajky), aby ste mohli počas prevádzky pridávať drobné alebo sypké potraviny, je k dispozícii malé hrdlo, ktoré sa dá umiestniť do väčšieho hrdla. Malý prítlak slúži súčasne aj ako odmerka, čo oceníte napr. pri príprave dipov a omáčok.

Krájanie zemiakov vo food processore Sage BFP 580 SIL

Záverečné hodnotenie

Food processor Sage BFP 580 SIL nás oslovil svojím dizajnom i funkciami. Ide o stroj, ktorý zvládne pomôcť pri príprave polievok, dipov, omáčok, šalátov, smoothie i pri pečení. Vysoko odolný BPA-free plast pôsobí pevne a kvalitne. Napriek tomu, že v ňom pripravíte až 2,5 l, v kuchyni veľa miesta nezaberie. Má 22,5 x 45,3 x 31,1 cm (š x v x h), čo nie je veľmi veľa. Má bohatú výbavu, ponúka 2 rýchlosti a funkciu Pulse i bezpečnostnú poistku. Food processoru chýba už iba nadstavec na mletie mäsa, aby sa vyrovnal niektorým komplexnejším kuchynským robotom.

Pozitíva

Extra široký plniaci otvor
Funkcia Pulse
Vhodný aj na čistenie zemiakov

Negatíva

Mäso s ním nenameliete


Autor recenzie: Martin Kunkel
Dátum publikovania: 07.09.2019
Najlepšie food procesory 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie food procesory 2022 – recenzie, test, porovnanie

Premýšľali ste niekedy, ako sa zorientovať v záplave kuchynských pomocníkov, ktorých nájdete v ponukách e-shopov? Dnes vám predstavíme časť z nich, ktoré sa nazývajú food processory a poradíme vám, podľa akých kritérií si ten správny vybrať. Najlepšie food processory Food proccessory – recenzie Food processor síce toho v kuchyni nezvládne toľko ako klasický... Prečítať článok


Pridať komentár