Omron E3 Intense masážny prístroj – recenzia, skúsenosti

Kompaktné rozmery, použitie kdekoľvek 
Univerzálny prístroj na všetky svalové partie

Hodnotenie:
(76%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Elektrostimulačný prístroj so skutočne kompaktnými rozmermi. Je univerzálny a môžete ho použiť na akúkoľvek svalovú partiu. Vďaka napájaniu batériami ho môžete použiť kdekoľvek aj na cestách (výrobca pribalil cestovné puzdro).

Ponúka 2 elektródy, 9 masážnych programov a 15 úrovní intenzity. Vstavaný časovač po 15 min. zariadenie automaticky vypne, aby šetril batérie. Ovládanie zabezpečujú 4 tlačidlá, prevádzkové stavy zobrazuje LCD displej, ktorý vás informuje aj o zle nasadených elektródach alebo vybitých batériách. 

Prístroj je skutočne účinný a funguje na stuhnuté, natiahnuté svaly, poúrazové bolesti atď. Je vhodný pre ľudí, ktorí nemajú radi klasickú masáž – tú však nemôže plne nahradiť a náročnejším používateľom nemusí stačiť. Nemali by ho používať tehotné ženy, ľudia s elektronickými implantátmi či problémami so srdcom.

Vzhľadom na jeho univerzálnosť, schopnosti a kompaktné rozmery hodnotíme cenu okolo 80 eur ako vynikajúcu.

Parametre: typ: elektrostimulátor; masážne body: 2; masážne režimy: 9; ďalšie funkcie: displej; napájanie: 2 × 1,5 V AAA batéria; rozmery (š × v × h): 5,2 × 11,2 × 2,5 cm; hmotnosť: 0,1 kg

Nervový stimulátor Omron E3 Intense si môžete pohodlne zakúpiť v ✅ internetovom obchode Alza.sk

Nečakane kompaktný

Omron E3 Intense je elektrostimulačný masážny prístroj, na ktorom nás prekvapili kompaktné rozmery vzhľadom na jeho schopnosti. 

Zmestí sa do vrecka a môžete si ho tiež pripnúť na opasok, držiak nájdete v balení. Výrobca pribalil aj cestovné puzdro, takže si zariadenie môžete vziať so sebou skutočne kamkoľvek. Napájanie zabezpečujú 2 klasické 1,5 V AAA batérie (tzv. „mikrotužky“), takže nie ste závislí ani na el. zásuvke.

Omron E3 Intense recenzia

Životnosť batérií je podľa slov výrobcu až 4 mesiace. Toto sme z časových dôvodov nedokázali otestovať, používatelia v recenziách však udávajú veľmi dlhú životnosť v rádoch týždňov až mesiacov. Samozrejme, životnosť závisí od toho, ako často budete prístroj používať. 

Výrobcu musíme pochváliť aj za jednoduchý dizajn a ovládanie a tiež za prehľadný LCD displej. 

Bezpečnosť nadovšetko

Omron E3 Intense pracuje na základe stimulácie nervov el. prúdom. Nemusíte sa však báť, že by bol nebezpečný, prístroj používa jednosmerné napätie max. 70 V (za potenciálne nebezpečné sa považuje 120 V a vyššie). Bežného zdravého človeka teda nemôže ohroziť.

Balenie masážneho prístroja Omron E3 Intense

Pozor – prístroj by ste nemali používať v tehotenstve ani v prípade, že máte elektronický implantát (nap. kardiostimulátor). Nie je vhodný ani v prípade, ak máte problémy so srdcom. Ak máte akúkoľvek diagnózu, pre istotu sa o použití poraďte vopred s vaším lekárom.

2 elektródy, 9 masážnych programov

Omron E3 Intense je vybavený 2 nalepovacími elektródami, ktoré si musíte priložiť na začiatok a koniec svalovej partie, ktorú chcete stimulovať. K dispozícii máte 9 masážnych programov a 15 úrovní intenzity.

Výrobca odporúča zariadenie na použitie pri stuhnutých svaloch, šľachách či väzoch, natiahnutých svaloch, vyvrtnutí, svalových kŕčoch, poruchách prekrvenia, poúrazových či pooperačných bolestiach atď. V praxi môžete potvrdiť pozitívny účinok na stuhnuté svalstvo krku a bolesti ramien. Stimulácia je príjemná a skutočné pomáha, na rozdiel od klasickej masáže sme nepocitovali nepríjemný tlak. Zariadenie teda odporúčame aj ľuďom, ktorí nemajú radi klasické masáže. Výrobca však nešpecifikuje, na čo sú jednotlivé programy vhodné, takže sme museli ten vhodný nájsť postupným skúšaním.

Masáž nôh pomocou prístroja Omron E3 Intense

Každá masáž trvá 15 min., potom sa prístroj automaticky vypne, čím šetrí batérie. Samozrejme, nemusíte čakať 15 min. a ak máte pocit, že stimulácia už bola dostatočne účinná, môžete prístroj vypnúť aj skôr.

Prehľadný displej a výmena elektród

Na ovládanie elektrostimulačného masážneho prístroja Omron E3 Intense slúžia 4 tlačidlá. Zariadeniu  dominuje prehľadný LCD displej, ktorý zobrazuje zvolenú intenzitu, program, zostávajúci čas, životnosť batérie a informáciu o prípadnom nesprávnom nasadení elektród.

Elektródy sú umývateľné, čo nás potešilo najmä z hygienických dôvodov (môžete ich vyčistiť od potu). Navyše sú typu long-life s dlhou životnosťou. Po každom použití ich musíte umiestniť do špeciálneho držiaka, aby sa ich lepiaca časť nepoškodila.

Kábel masážneho prístroja Omron E3 Intense

Ak sa elektródy opotrebujú, môžete si kúpiť nové. Sú ľahko dostupné v e-shopoch, pričom za bežné dáte cca 13 eur a za umývateľné long-life cca 30 eur.

Univerzálny pomocník za vynikajúcu cenu

Elektrostimulačný masížny prístroj Omron E3 Intense kúpite za cenu okolo 80 eur. Vzhľadom na univerzálne využitie prístroja na akúkoľvek časť tela, kdekoľvek a kedykoľvek, hodnotíme cenu ako vynikajúcu.

Skúsenosti a recenzie

Používatelia si masážny prístroj Omron E3 Intense veľmi pochvaľujú. Oceňujú jeho kompaktné rozmery a možnosť použitia kdekoľvek. Najviac sa im, samozrejme, pozdáva jeho účinok na svaly. Pomer cena/výkon je teda veľmi dobrý.

Recenzie a skúsenosti s masážnym prístrojom Omron E3 Intense

Pozitíva

Kompaktné rozmery, použitie kdekoľvek 
Univerzálny prístroj na všetky svalové partie

Negatíva

Náročnejším používateľom nemusí stačiť 
Nevhodný pre tehotné ženy, ľudí s elektronickými implantátmi a problémami so srdcom


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 08.10.2020
Najlepšie masážne prístroje 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie masážne prístroje 2022 – recenzie, test, porovnanie

Vášmu unavenému telu môžete dopriať odpočinok a uvoľnenie aj bez návštevy maséra. V e-shopoch nájdete desiatky druhov masážnych prístrojov, určených na jednu svalovú partiu či na komplexnú masáž celého tela. Poradíme vám, ako sa v ich ponuke zorientovať a predstavíme najobľúbenejšie masážne prístroje. Najlepšie masážne prístroje Masážne prístroje – recenzie Masáž... Prečítať článok


Pridať komentár