Klarstein FoodLocker Slim zváračka fólií – recenzia, skúsenosti

Aj pre mäkké a tekuté potraviny
Vynikajúca cena

Hodnotenie:
(78%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Zváračka fólií, resp. vákuovačka s kompaktnými rozmermi. Je kompatibilná s vreckami (výrobca pribalil 10 ks), fóliami do šírky 30 cm i nádobami (tie musíte spolu s hadičkou prikúpiť).

Zvláda uchovať suché i vlhké potraviny, prebytočnú tekutinu vypustí do nádobky, ktorú môžete jednoducho vybrať a umyť. Je plne automatická, takže dokáže vysať vzduch i zvariť fóliu automaticky. Ponúka však aj manuálny režim, kedy vzduch odsáva počas držania tlačidla – môžete ju teda použiť aj na mäkké potraviny, ako napr. syry a chlieb, ktoré sa tým pádom nezdeformujú.

Zvary sú dvojité a mimoriadne tesné, zváranie však trvá oproti iným modelom dlho kvôli nízkemu saciemu výkonu. Hlučnosť je pomerne nízka vďaka zabudovanému tlmiču hluku. Ovládanie zabezpečujú iba 3 tlačidlá, prevádzkové stavy indikujú LED kontrolky. 

Ďalšie funkcie zariadenie neponúka, poteší vás však vynikajúcou cenou okolo 40 eur.

Parametre: typ: plne automatická; príkon: 130 W; sací výkon: 9 l/min; vhodný pre: fóliu a sáčky do 30 cm šírky; hlučnosť: nešpecifikovaná; ďalšie funkcie: vývod pre odsávanie z nádob, tlmič hluku, vyberateľná zberná nádoba na tekutiny; rozmery (š × v × h): 35 × 7 × 16 cm; hmotnosť: 1,4 kg

Zváračku fólií Klarstein FoodLocker Slim získate v ✅  e-shope Klarstein.sk s dopravou zadarmo.

Zaberie minimum miesta

Na zváračke fólií Klarstein FoodLocker Slim nás prekvapili predovšetkým kompaktné rozmery. Je široká iba 35 cm, hlboká 16 cm a vysoká 7 cm, takže na kuchynskej linke ani pri skladovaní vám nezaberie veľa miesta

Dizajn zariadenia je jednoduchý, plasty nepôsobia najodolnejšie, vzhľadom na cenu sme však prižmúrili oko. Stabilitu zaisťujú gumové nožičky. Napájací kábel má dĺžku 1,4 m, čo je tak akurát.

Klarstein FoodLocker Slim recenzia

Návod na použitie je spracovaný na pomery značky Klarstein vcelku detailne a nájdete v ňom opis všetkého, čo potrebujete spolu s odporúčaniami, na aké potraviny sa zváračka hodí.

Na tuhé, tekuté i mäkké potraviny

So zváračkou fólií môžete použiť plastové vrecká i fólie do šírky 30 cm. Môžete použiť originálne fólie Klarstein (výrobca pribalil 10 ks), no úspešne sme odskúšali aj neoriginálne.

Odsávať vzduch môžete aj zo špeciálnych nádob, resp. dóz, zariadenie je na tento účel vybavené konektorom na hadičku. Tú si však musíte spolu s nádobami zakúpiť zvlášť.

Sací výkon zváračky, resp. vákuovačky je 9 l/min, čo je o dosť menej ako pri väčšine konkurenčných modelov. Pri testovaní to bolo poznať, odsávanie trvalo pomerne dlho. Zvary sú dvojité, čo zabezpečuje dokonalú tesnosť, ktorá je nevyhnutná napr. pre vákuové varenie vo vode (technika sous-vide).

Zváračka fólií Klarstein FoodLocker Slim s kompaktnými rozmermi

Odsávanie bolo oproti iným modelom o niečo tichšie, pravdepodobne tomu pomáha aj vstavaný tlmič hluku. Pred preťažením chráni zariadenie vstavaná ochrana proti prehriatiu.

So zváračkou fólií Klarstein FoodLocker Slim sme skúšali uchovať tuhé i mäkké suroviny. Zváračku totiž môžete použiť v automatickom režime, v ktorom si najprv odsaje vzduch a následne vrecko sama zvarí. Druhú možnosť ponúka manuálny režim, kedy odsajete vzduch sami a vrecko zvaríte, hneď ako to uznáte za vhodné. Práve tento režim sa hodí napr. na syry, chlieb a podobné mäkké potraviny, ktoré nechcete zdeformovať. 

Na vlhké potraviny (napr. surové či marinované mäso) zasa výrobca prístroj vybavil zbernou nádobou na tekutiny. Tú môžete vybrať a následne jednoducho vyčistiť.

Ovládanie zvládne každý

Ovládanie zabezpečujú iba 3 tlačidlá. Prvým je tlačidlo Auto, ktorým aktivujete automatický režim alebo zrušíte konkrétnu operáciu. Druhým je tlačidlo Vacuum – po jeho stlačení zariadenie odsáva vzduch, až pokým tlačidlo neuvoľníte. Tretím je tlačidlo Seal, ktoré dá zariadeniu povel na zvarenie fólie.

Zváračka fólií Klarstein FoodLocker Slim so vstavaným tlmičom hluku

Všetky tlačidlá sú vybavené LED kontrolkami, vďaka ktorým vidíte, čo sa v zariadení deje. Displejom ani zvukovou indikáciou výrobca zariadenie nevybavil. Je to škoda, pretože o dokončení zvárania nás informovala iba kontrolka, ktorá prestala blikať. Zapípanie by bolo lepšie a urýchlilo by prácu pri väčšom počte váukovaných potravín.

Skúsenosti a recenzie

Zváračkú fólií, resp. vákuovačku Klarstein FoodLocker Slim kúpite už za 40 eur. Zariadenie síce nedisponuje žiadnymi pokročilými funkciami, napriek tomu však cenu hodnotíme ako vynikajúcu.

Kvalita prevedenia, možnosť zvárať manuálne aj automaticky, dvojitý zatavovací šev, ale napr. aj vstavaný tlmič hluku sú podľa používateľov len niektoré z plusov tohto prístroja. Páči sa im i kompaktnosť prístroja a jeho hmotnosť. Menším mínusom je podľa viacerých len dlhšia doba zvárania.

Recenzie a skúsenosti so zváračkou fólií Klarstein FoodLocker Slim

Pozitíva

Aj pre mäkké a tekuté potraviny
Vynikajúca cena

Negatíva

Nemá pokročilé funkcie
Chýba zvuková signalizácia


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 14.07.2020
Najlepšie zváračky fólií 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie zváračky fólií 2024 – recenzie, test, porovnanie

Uskladnením potravín vo vákuu môžete výrazne predĺžiť ich životnosť. Zariadenia, používané na túto činnosť sa nazývajú zváračky fólií alebo vákuovačky a sú hojne využívané v reštauráciách a v profesionálnej gastronómii. Výrobcovia však postupne predstavujú aj modely pre domáce použitie s výrazne nižšími cenami. Dáme vám tipy, na čo môžete zváračky fólií použiť, poradíme vám, ako si... Prečítať článok


Pridať komentár