CPA Halo 11 mobil pre seniorov – recenzia, skúsenosti

Dobre čitateľný farebný displej
Pohodlné tlačidlá na klávesnici so zvukom
Možnosť priradiť ku kontaktom fotky aj zvonenia
Hlasitý reproduktor s čistým zvukom
Praktické SOS tlačidlo v zadnej časti
Dobrá výdrž batérie a nabíjací stojan v balení
Možnosť použiť svietidlo, aj keď je mobil vypnutý

Hodnotenie:
(77.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Jednoduchý mobilný telefón pre seniorov CPA Halo 11 ponúka základné funkcie. Má dobre čitateľný farebný displej a veľkú klávesnicu s hlasovou odozvou. Po stlačení tlačidla mobil oznámi zodpovedajúcu číslicu, čo sa hodí pre ľudí so zhoršeným zrakom. Ku kontaktom je možné priradiť fotografie a dokonca aj vlastné melódie zvonenia. Tie si treba uložiť na pamäťovú kartu, pretože samotný mobil má len obmedzené množstvo vyzváňacích tónov. K prednostiam tohto mobilu patrí hlasitý reproduktor s čistým zvukom i slúchadlo, ktoré produkuje zreteľný zvuk. Nechýba praktické SOS tlačidlo či LED svietidlo, ktoré je použiteľné aj vtedy, ak je mobil vypnutý. K doplnkovým funkciám patrí zabudované FM rádio, fotoaparát, budík, kalkulačka, Bluetooth či hudobný prehrávač. Poteší dlhá výdrž batérie na jedno nabitie a nabíjací stojan v balení. Za mínus považujeme veľmi slabý fotoaparát s nízkym rozlíšením len 0,3 Mpx a trocha komplikovanejšie odmykanie i zamykanie telefónu.

Mobilný telefón pre seniorov s dobrými hodnoteniami CPA Halo 11 je dostupný v ✅  e-shope Alza.sk.

Intuitívne ovládanie

CPA Halo 11 je klasický tlačidlový mobilný telefón, ktorý môže zaujať nielen seniorov, ale aj všetkých tých, ktorí hľadajú zariadenie bez zbytočných funkcií. Telefonické hovory či odosielanie SMS správ zvláda tento model na výbornú. Vďaka farebnému 2,4-palcovému displeju je ovládanie prehľadné a intuitívne. Displej zobrazuje veľké a ľahko čitateľné písmená, ktoré by mali dobre vidieť i ľudia so zhoršeným zrakom. Ocenili sme, že klávesnica, ktorá je pod displejom, dokáže hovoriť v rodnom jazyku a po stlačení tlačidla telefón oznámi zodpovedajúcu číslicu. Tlačidlá klávesnice sú pohodlné, čomu dopomáhajú rozostupy, ktoré sa snažia eliminovať preklepy počas písania SMS správ.

CPA Halo 11 recenzia

Páčila sa nám funkcia foto kontakty. Ku každému kontaktu sme si priradili fotografiu, a tak sme vedeli ľahko rozpoznať, kto nám volá i bez toho, aby sme museli čítať meno volajúceho. Je to skvelé pre ľudí so zhoršeným zrakom, ktorým by lúštenie mena mohlo trvať dlho. Tu však možnosti nekončia, pretože ku kontaktom je možné priradiť aj rozdielne vyzváňacie tóny. Kto nám volá, sme vďaka tomu vedeli i bez nutnosti vytiahnutia mobilu z vrecka.

Nabíjací stojan

Batéria s kapacitou 900 mAh vydržala 4 hodiny nepretržitého hovoru a počas bežného používania sa s prehľadom dostala na jeden týždeň. Ak mobil používate menej, dosiahnuť môžete cca 10 dní bez potreby nabíjania. Je to podobná výdrž ako pri ďalšom seniorskom mobile od toho výrobcu CPA Halo 18. Samotné nabíjanie potom trvá 3 hodiny a prebieha cez dodávaný microUSB kábel alebo cez nabíjací stojan. My dávame prednosť stojanu, pretože takéto nabíjanie je pohodlnejšie. Navyše, ak sa mobil nabíja v stojane, máte ho stále po ruke a je naň dobre vidieť, preto sme mali prehľad o každej notifikácii.

Mobilný telefón pre seniorov s nabíjacou stanicou CPA Halo 11

Ako stvorený pre seniorov

V zadnej časti mobilu je umiestnené praktické SOS tlačidlo, ktoré sa dá ľahko nahmatať. V prípade núdze si ním môžete rýchlo privolať pomoc, pretože po jeho stlačení začne mobil postupne vytáčať prednastavené kontakty, až kým sa nepodarí hovor spojiť. Zároveň na tieto kontakty odošle núdzovú SMS správu. Za praktickú funkciu považujeme tiež LED svetlo, ktoré sa ovláda samostatným tlačidlom na boku a baterku je možné zapnúť aj vtedy, keď je telefón vypnutý. Nejedenkrát nám svietidlo pomohlo, ak sme sa podvečer či v noci vracali domov a posvietili sme si ním na kľúčovú dierku, aby sme vedeli odomknúť dvere.

Mobilnému telefónu pre seniorov CPA Halo 11 nechýba ani fotoaparát pre núdzové použitie s rozlíšením 0,3 Mpx, vstavané FM rádio s automatickou i ručnou voľbou staníc, hudobný prehrávač a prehliadač obrázkov. Obľúbené skladby a fotografie sa ukladajú na microSD kartu do kapacity 32 GB. Samozrejmosťou vo výbave je budík s jednoduchým ovládaním, kalkulačka či Bluetooth funkcia pre odosielanie a prijímanie multimediálnych súborov. Radosť nám urobil reproduktor, ktorý je hlasitý a vydáva čistý zvuk. V balení sme okrem mobilu, cestovnej nabíjačky a stojanu na nabíjanie našli aj podrobný, no zároveň zrozumiteľné napísaný návod na obsluhu.

CPA Halo 11 SOS tlačidlo

Skúsenosti a recenzie

Seniorský telefón CPA Halo 11 sa drží v rebríčkoch popularity kvôli jednoduchosti použitia. Spotrebitelia ocenili veľké tlačidlá, hlasné slúchadlo, nabíjací stojan, dostupnú cenu, dobrý príjem signálu či dlhú výdrž batérie na jedno nabitie. Nepáčilo sa im, že mobil ponúka málo melódií a tónov, to sa však dá vyriešiť umiestnením vlastných melódií na pamäťovú kartu ako sme to urobili aj my. Zákazníci mobilu taktiež vytkli slabý fotoaparát a zložitejšie zamykanie i odomykanie mobilu. Celková spokojnosť s týmto modelom bola i napriek niektorým výhradám nadpriemerná.

Recenzie a skúsenosti s mobilom pre seniorov CPA Halo 11

Pozitíva

Dobre čitateľný farebný displej
Pohodlné tlačidlá na klávesnici so zvukom
Možnosť priradiť ku kontaktom fotky aj zvonenia
Hlasitý reproduktor s čistým zvukom
Praktické SOS tlačidlo v zadnej časti
Dobrá výdrž batérie a nabíjací stojan v balení
Možnosť použiť svietidlo, aj keď je mobil vypnutý

Negatíva

Slabý fotoaparát s nízkym rozlíšením
Zložitejšie odomykanie a zamykanie


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 03.03.2021
Najlepšie mobilné telefóny pre seniorov 2023 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie mobilné telefóny pre seniorov 2023 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Výrobcovia mobilných telefónov myslia aj na seniorov, a preto je ponuka týchto zariadení pomerne široká. Seniorský mobil má zjednodušené ovládanie, prehľadné menu a prednej strane okrem farebného displeja dominuje veľká klávesnica. Pre pohodlné písanie majú jednotlivé tlačidlá spravidla rozostupy. K žiadanej funkcii medzi telefónmi pre seniorov patrí SOS tlačidlo pre prípad núdze či praktické... Prečítať článok


Pridať komentár