AEG Lavamat L86560TL4 recenzia

AEG Lavamat L86560TL4 recenzia a skúsenosti warning Predaj skončil

A +++ - 10%, 890x400x600 mm, 6 kg, 1500ot./min., Veľký LCD displej, 47 dB, ProTex koncept, EcoSpray, OptiSense, certifikát Woolmark Gold, špeciálne dávkovače pre tekutý i sypký...

od 519 € s DPH Pozri porovnanie

Zhora plnená práčka značky AEG Lavamat 86560TL4 predstavuje samostatne stojaci model modernej a úspornej práčky. Vďaka tichému invertorovému motoru je prevádzka efektívna, nehlučná a energeticky úsporná. Spotrebič ale má aj niekoľko drobných múch a práve na objektívne zhodnotenie plusov a mínusov sa zameriame v tejto recenzii.

AEG ako synonymum invencie

Táto práčka jev rámci svojej triedy symbolom moderných technológií. Vďaka technológii invertorového motora je jej prevádzka tichá a veľmi úsporná. So svojou spotrebou len 129 kWh za rok sa spotrebič nielenže zaraďuje do triedy A+++, ale je ešte o 10% úspornejší. Hlučnosť samotného prania je neuveriteľných len 47 dB.

Vďaka technológii ProTex Plus si poradí práčka aj s veľmi jemnými vláknami a má aj špeciálny program na veľmi jemnú bielizeň. Minimálnu spotrebu vody, času aj energie zas zabezpečí systém OptiSense pre inteligentné dávkovanie podľa hmotnosti bielizne. Vibrácie počas prania sú minimálne a motor je zhotovený tak, aby mal dlhú životnosť.

Veľký výber funkcií a programov

Práčka má kapacitu 6 kg a ponúka bohatý výber rôznych programov. Malounevýhodou je, že maximálne otáčky sú len pri troch z nich, ktoré sú zároveň aj časovo najdlhšie. Všetko sa však dá vyriešiť zapnutím zrýchlenia programu. Samozrejmosťou je možnosť odloženia štartu, detská poistka, a práčka tiež disponuje váhovou automatikou.

Celkovo tu nájdete 14 programov a viacero doplnkových funkcií - napríklad tekutý prášok, plákanie, predpierkaalebo funkcia na škvrny. Na výber máte rôzne stupne počtu otáčok. Keďže ide o práčku plnenú zhora, AEG Lavamat 86560TL4 má aj funkciu automatického nastavenia bubna do hornej pozície.

Poďme sa pozrieť, ako perie v praxi

Poďme sa pozrieť, ako spotrebič perie v praxi. Čo sa týka hlučnosti, parametre neklamali, počas prania je práčka naozaj veľmi tichá. Pri odstreďovaní je už hladina hluku samozrejme vyššia, no stále v rozumnýchmedziach. Ovládanie je na hornej strane prostredníctvomotočného ovládača a niekoľkýchtlačítok. O programe a cykle informuje prehľadný displej.

Ak práčku nedostatočne naplníte, pri najvyšších otáčkach pocítite pomerne nepríjemné vibrácie, čo je asi dôsledkom nedostatočnej automatiky vyváženia. Inak ale počas samotného prania nie je práčke čo vytknúť a aj problém s príliš dlhými programami a niektorými cyklami sa dá vyriešiť použitím funkcie na skrátenie času.

Zhodnotenie

Prečo kúpiť?

  • excelentná spotreba a pri bežnom praní aj nízka hladina hluku
  • motor ako aj ostatné súčiastky sú veľmi dobre spracované a majú dlhú životnosť
  • bohatý výber programov a inteligentné nastavenie spotreby podľa veľkosti náplne

Čo by sa zišlo vylepšiť?

  • najvyššie otáčky sú dostupné len pri najdlhších programoch
  • vyššiahlučnosť odstreďovania, hocistále v rozumnej miere
  • časové prednastavenie programov je aj na náš vkus pomerne dlhé, ale dá sa skrátiť

 

 

Záver

Pokiaľ čakáte od práčky dostatok funkcií a naozaj skvelý výsledok prania, tak AEG Lavamat 86560TL4 je určite správna voľba. AEG odporúčame každému, kto je ochotnýzaplatiťvyššiusumu za výrobok s dlhšou životnosťou a kvalitnejším spracovaním jednotlivých dielov.

Ovládanie je jednoduché, hladina hluku počas prania veľmi nízka, hoci pri odstreďovaní je to už citeľne horšie. Aj preto nezískala práčka plné hodnotenie v kategórii hlučnosti. Prednastavenie času pri väčšine programov je ale príliš dlhé a maximálne otáčky sú k dispozícii len pri troch programoch. Ide všaklen o detaily, ktoré nemôžu celkove pozitívny dojem a naše odporúčanie pokaziť.

Autor
Redakcia
Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Akú práčku kúpiť? Sledujte recenzie, testy, porovnania

Plánujete nákup novej práčky, ale nie ste si úplne istý, čo pri výbere zvážiť? Potom ste na správnej adrese. V článku sa dozviete, aké parametre sú pre výber práčky dôležité, ale i to, aké technológie dnešné práčky používajú či to, aká kapacita bubna práčky je ideálna. Obľúbené... Prečítať článok

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Týchto 8 práčok nežerie ponožky

Určite aj vám už práčka zožrala aspoň jednu ponožku. Ponožky nosí väčšina z nás a preto je smutné, keď nám takto miznú. Prečo je to ale tak ? Existujú totiž dohody medzi výrobcami práčok a výrobcami ponožiek . Výrobcovia práčok inštalujú do svojich produktov zariadenia, ktoré si náhodne z... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu AEG Lavamat L86560TL4

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Práčky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu LG F84A8YD

Pridať komentár