Malý, ale šikovný Duvlan Tapie Mini stepper

Pre tento mini stepper som sa rozhodla kvôli jeho kompaktnej veľkosti. Vyhradiť miesto v panelákovom byte pre rozmerné zariadenia a posilňovacie stroje nie je vždy reálne. Preto som hľadala niečo menšie, čo sa dá dobre skladovať aj v menšom priestore.

Duvlan Tapie Mini stepper

Vybrala som si mini stepper Duvlan Tapie.

Nenáročný na priestor

Tento stepper má menšie rozmery, a preto zaberá málo miesta. Napriek malej veľkosti má pevnú masívnu konštrukciu a dobré spracovanie. Použitý materiál je kombináciou pevného plastu a kovovej konštrukcie. Z plastu sú nášľapné pedále a merač. Nechýbajú pogumované podstavce proti šmýkaniu. Stepper pri cvičení drží na podlahe stabilne a neposúva sa. K pedálom je možné pripojiť gumové popruhy s držadlom.

Stepper mi prišiel zostavený a jediné, čo bolo potrebné po vybalení urobiť, bolo dotiahnúť skrutku a prednú súčiastku. Tou sa nastavuje sila nášľapu. Ja som si ju nastavila na vyššiu záťaž, aby malo moje cvičenie efekt.

Plusy a mínusy stepperu

Tento stepper má, samozrejme, svoje plusy aj mínusy.

Ako plus určite hodnotím pevnú konštrukciu, veľmi dobré spracovanie a rozmery. Po vybalení stačí dotiahnuť skrutky, nastaviť nášľap pedálov a stroj je pripravený. Nech je vonku akékoľvek počasie, vy na svojom priestore niekoľko cm2 môžete pokojne cvičiť.

Duvla Tapie mini stepper s lankami s držadlami

Medzi mínusy môžem zaradiť monotónnosť cvičenia. Proste len šliapete a nič nové nevymyslíte. Pre mužov to asi nebude to pravé, a preto si myslím, že cieľovou skupinou tohto produktu budú skôr ženy. A to v každom veku, pretože aj seniorky si môžu prispôsobiť intenzitu nášľapu podľa seba.

Môj osobný pocit

Stepper mi vyhovuje a v našom malom byte, je to ideálny produkt na fitness cvičenie. Cvičím vo večerných hodinách pri správach a keď sa mi niečo v spravodajstve nezdá, radšej zaberiem do pedálov. Po cvičení ho viem uložiť tak, aby nikomu nezavadzal. Zaberie málo miesta. Počítadlo počíta, ale osobne mu neviem akosi prísť na chuť a pri cvičení používam smart hodinky. Lanká s držadlami chválim, lebo pomáhajú k efektívnejšiemu pohybu pri cvičení. Stalo sa mi, že stepper začal po čase vŕzgať, ale pomohlo pár kvapiek strojového oleja a bolo po probléme.

Duvlan stepper s kompaktnými rozmermi na cvičenie

Na podlahe a akomkoľvek povrchu drží stabilne a neposúva sa. Tento stepper mojim požiadavkám vyhovuje. Nákup som nerobila cielene na túto značku, mala som prioritu hlavne kompaktné rozmery a stabilnú konštrukciu. V tejto kategórii nájdete celkom slušnú ponuku stepperov za rozumnú cenu. Veľmi dobre produkty má inSPORTline. Pozdával sa mi ich stepper inSPORTline Twist Big. Vyhrala však cena, lebo Duvlan mal na tento stepper akciu. Okrem stepperu používam aj malé 1 kg činky a 6 kg kettlebell. Na domáce cvičenie mi to stačí.

Ak by som mala tento stepper niekomu odporúčať, tak ženám akéhokoľvek veku. Mužov možno až tak neosloví, ale ak potrebujú niečo malé do bytu, tak aj im.

Ako pôsobí stepper pri cvičení na vaše telo

Stepper v podstate simuluje chôdzu po schodoch a patrí do kategorie aeróbnych cvikov. Pri cvičení si vytvarujete nohy, účinok má aj na váš zadok, pomôže vám pri správnom držaní tela a v neposlednom rade okrem kondície zlepší aj prácu vášho srdiečka.

Klady:

  • malá kompaktná veľkosť,
  • stabilná pevná konštrukcia,
  • protišmykové zabezpečenie,
  • počítadlo,
  • lanká s rukoväťami,
  • cena v akcii.

Zápory:

  • monotónny druh cvičenia,
  • časom môže vŕzgať (stačí premazať),
  • cena bez akcie.

Hodnotenie článku:
(85%)

Pulbikované dňa: 09.02.2019


Pridať komentár