Recenzia Apple Watch Series 4 Nike+

Hodinky Apple Watch Series 4 sú mojím druhým modelom od Applu. Prešla som na tento model z prvých hodiniek, ktoré boli označované, ako Apple Watch Series 0. Tým už bohužiaľ po niekoľkoročnom používaní dochádzal dych.

Apple Watch Series 4 Nike+

Pre výmenu som sa rozhodla hlavne kvôli rýchlosti a novšiemu watchOS 5. Staršie hodinky nepodporovali novší update. Po približne po 2 týždňoch používania môžem zhrnúť moje dojmy z novej generácie Apple Watch.

Vylepšený dizajn

Hodinky mám v 40 mm veľkosti v hliníkovej verzii Space Gray. Oproti predošlej 38 mm striebornej verzii sú o poznanie väčšie. Vidieť to hlavne pri rozsvietenom displeji. Ten sa dočkal pár mm zväčšenia. Rozhodovala som sa medzi novou 40 a 44 mm verziou. Najprv som urobila predobjednávku na 44 mm hodinky, ale v predajni som si po vyskúšaní, vybrala menší model v edícii Nike+. Väčší model má naozaj bombastický displej a údajne aj väčšiu batériu, ale na mojej ruke vyzerali tie hodinky dosť veľké. Pre ženy sedí lepšie menší model. Muži siahnu asi skôr po väčšej veľkosti.

Čo sa týka spracovania, nenájdete na nich žiadnu chybičku. Hodinky sú viac zaoblené po rohoch a displej je rovnako prispôsobený. Na pravej strane sa nachádza tlačidlo, ktoré už nevyčnieva tak, ako pri starších modeloch, a digitálna korunka. Tá ma najnovšie haptickú odozvu, čo je príjemné pri používaní. Zadná strana je z keramiky a zafírových kryštálov. Nachádza sa na nej elektronický a optický senzor tepovej frekvencie. Na ľavú stranu sa presunul reproduktor a mikrofón. K hodinkám som si vybrala športový, reflexný náramok, ktorý v tme odráža svetlo. Výborné pre bezpečnosť pri večernom behu. Hoci na prvý pohľad prešiel dizajn miernou zmenou, hodinky vyzerajú veľmi pekne.

Balenie

Balenie edície Apple Watch 4 NIKE+ vo verzii Space Gray obsahuje nabíjací kábel s lightning konektorom, návod a samotné hodinky v ochrannom obale. Súčasťou balenia je samostatná krabička s remienkom k hodinkám. Táto edícia hodiniek bola v peknom čiernom balení.

Najväčšie prekvapenie je vo vnútri

Hoci nový model dizajnom až tak neohúri, to podstatné je ukryté vo vnútri. Hodinky reagujú veľmi svižne a zobrazovanie na displeji je okamžité. Nový watchOS 5 (aktuálne 5.1.1) dostal nové veľmi pekné animované ciferníky oheň, voda, vzduch. Ďalšími sú ciferníky dýchanie, celodisplejové farebné a infografy. Tie sú výborne prispôsobiteľné pre užívateľa, ktorý potrebuje zobraziť viac informácií na displeji. Moja edícia hodiniek Nike+ obsahovala navyše veľmi pekné ciferníky Nike. O výkon sa stará rýchlejší 64-bitový dvojjadrový procesor. Zvýšila sa veľkosť pamäte, tá je 16 GB. Samozrejme niečo si ukrojí operačný systém, no stále je k dispozícii približne 13 GB.

Hodinky Apple Watch Series 4 Nike+

Apple Watch 4 majú vylepšený gyroskop, senzor okolitého svetla, lepší akcelometer. Čo sa týka nových funkcií, máme tu vysielačku, ktorá je podmienená zapnutím FaceTime a detektor pádu. Ďalším vylepšením je podpora merania EKG, ktorá ešte aktuálne nie je sprístupnená na hodinkách, a pri verzii LTE podpora eSIM. Keďže mám model GPS, túto funkciu nemôžem využívať. Aktuálne ani žiaden zo slovenských operátorov zatiaľ podporu eSIM neponúka.

Komfortné používanie

Nebudem sa tu rozpisovať o parametroch, ale skúsim pár svojich dojmov z hodiniek. Hodinky sedia na ruke výborne a displej je výborne čitateľný za každých svetelných podmienok. Odozva je rýchla a bezproblémová. Pripojenie k iPhonu pomocou Bluetooth ver. 5.0 alebo Wi-Fi je rýchle a stabilné. Notifikácie podľa vlastného nastavenia fungujú, ako majú. Ja osobne využívam najviac správy, WhatsApp, email, hovory a pripomienky. Čo sa týka emailov, hodinky dokážu otvoriť odkaz na webovú stránku z emailu a zobraziť ho. Pre rýchle pozretie super, ale na dlhšie surfovanie po webe to nie je pohodlné pri veľkosti displeja hodiniek. Hovor na hodinkách mám odskúšaný a kvalita je výborná. Nevyužívam ho však často, skôr na rýchlu odpoveď, ak mám mobil v kabelke.

Fitness funkcie na monitorovanie pohybu sa mi páčia a hlavne, že ma hodinky sami upozornia, ak som dlhší čas v pohybe, že zaznamenali športovú aktivitu. Kladne hodnotím možnosť zobrazenia až 9 relácií na displeji. Tie sa dajú nastaviť podľa potrieb užívateľa. Mne osobne sa páči aj široká paleta ciferníkov, oproti staršiemu modelu. Pamätám sa v začiatkoch Apple Watch, to bola slabina hodiniek oproti androidovým hodinkám. Batéria mi vydrží asi deň a pol, čo je slušné na to, že mám zapnuté notifikácie a nijako sa v používaní neobmedzujem. Hodinky sa nabijú pomerne rýchlo. Ďalším plusom je kompatibilita remienkov. Tie z verzie 38 mm sedia na verziu 40 mm a väčšie z 42 mm hodiniek môžete používať na novej 44 mm verzii. Čo je super, hlavne ak vlastníte drahšie remienky z predošlej verzie hodiniek.

Zhodnotenie na záver

Z hodiniek sa teším a určite ich odporúčam. Užívateľské prostredie je prepracované pre čo najpohodlnejšie používanie. Porovnať ich môžem iba s hodinkami Apple Watch staršej generácie a oproti nim sú Apple Watch Series 4 naozaj pecka. Cena je stále dosť vysoká. Cenový rozdiel medzi 40 mm a 44 mm verziu je približne 30 eur. Ak uvažujete o kúpe týchto hodiniek, určite si zabehnite do niektorej z predajní, kde ich majú vystavené, odskúšať veľkosť. Práve takto som si ja zmenila prvotný výber 44 mm verzie na menšiu. Každý máme iné zápästie a treba si to vyskúšať.

Reflexný náramok Apple Watch Series 4 Nike+

Čo sa týka konkurenčných hodiniek s OS Android, určite sú na trhu modely, ktoré sú priamou a dobrou konkurenciou pre Apple Watch. Osobne však používam iPhone a Apple Watch mi prišli ako automatická voľba v rámci používania jedného systému. V súčasnej dobe sú v ponuke veľkosti 40 mm, 44 mm štandard a 40 mm, 44 mm Nike+. Všetky verzie na slovenskom trhu sú GPS, v hliníkovej verzii vo farebnom prevedení Silver, Space Gray a Gold. Pri edícií Nike+ iba strieborná a tmavosivá (space gray). Ak ste podľahli reklame na krásne nerezové zlaté hodinky s LTE, alebo v edícii Hermés, pre tie by ste si museli zájsť do zahraničia a tým nemyslím Českú republiku.

 • Ak ste ľavák, môžete si hodinky prispôsobiť. V nastaveniach si vyhľadajte orientáciu hodiniek a tam si nastavte ľavú alebo pravú ruku a orientáciu digitálnej korunky vľavo alebo vpravo. Hodinky môžete nosiť na pravej ruke s tým, že korunku máte vpravo a celý displej sa vášmu nastaveniu prispôsobí (otočí sa).

Klady:

 • príjemný, vylepšený dizajn,
 • kvalita spracovania,
 • väčší displej,
 • digitálna korunka s haptickou odozvou,
 • vodeodolnosť (50 m),
 • väčší výkon a rýchle reakcie,
 • výborná čitateľnosť displeja a rýchla odozva,
 • zväčšená pamäť,
 • funkcia vysielačka,
 • kvalita hovoru,
 • prezerania webových odkazov,
 • nové pekné ciferníky,
 • množstvo informácií zobrazovaných na displeji,
 • automatické rozpoznanie cvičenia a aktivity.

Zápory:

 • cena,
 • zatiaľ bez EKG.

Hodnotenie článku:
(82.4%)

Pulbikované dňa: 15.11.2018

Autor
Redakcia
Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Obľúbené produkty

Zobraziť kategóriu:


Pridať komentár