Najlepšie ručné pásové brúsky - Recenzie poradia, ako vybrať

Hľadáte ručné pásové brúsky, ale ste stratení v širokej trhovej ponuke? V tom prípade je nasledovný článok dizajnovaný priamo pre vás. V pomyselnom prvom bloku sa zameriame na vybranú päticu obľúbených modelov, v skratke si ich predstavíme a zhrnieme ich výhody nevýhody. Následne sa presunieme k niekoľkým užitočným bodom, ktoré pri kúpe ručných pásových brúsok zohrávajú dôležitú rolu.

Najlepšie pásové brúsky 2018

Pásové brúsky - recenzie

Na základe odborných testov, uživateľských recenzií, predaju a obľúbenosti u zákazníkov sme si pre vás vybrali päť modelov, ktoré podrobíme krátkej recenzii. Tá by vám mala pomôcť vo výbere a tiež vám uľahčí porovnávanie jednotlivých druhov.

Ako vyberať ručné pásové brúsky?

Aj keď sa na trhu nachádzajú brúsky (napr. kotúčové), ktoré brúsia hladšie, tak i napriek tomu sa ručné pásové brúsky tešia veľkej obľube a sú veľmi šikovným pomocníkom pri širokom spektre remeselných činností. Prečo? Pretože vďaka širokému brúsnemu pásu a jeho rýchlosti pohybu umožňujú efektívne opracovanie veľkých plôch. Čím sa riadiť pri výbere a aké parametre sledovať si práve vysvetlíme.

Ako vybrať pásovú brúsku

Príkon a nastavovanie rýchlosti

Asi najdôležitejším údajom je príkon motora. Ten si musíte vyberať podľa toho, či brúsenie máte ako hobby alebo brúsku potrebujete na viac profesionálnejšie účely. V prvom prípade si pokojne vystačíte s príkonom 600-700 W. V prípade profesionálnejšieho využívania je potrebný až dvojnásobný príkon - ideálne 1200 W.

Ďalej je dôležité, aby ste si skontrolovali možnosť regulovania rýchlosti, respektíve otáčok a či ho vôbec vybraný model ponúka. Otáčky sa obvykle regulujú elektronicky v určitom rozsahu daného typu. Brúsky tak viete nastaviť na nižšiu rýchlosť a používať ich aj na iné materiály ako len na drevo. Nižšia rýchlosť vám umožní lepšie narábanie a brúsenie citlivých partií náchylných na poškodenie.

najlepšie pásové brúsky na trhu

Parametre brúsneho pásu a váha brúsky

Šírka brúsného pásu sa najčastejšie pohybuje v intervale 60 až 100 milimetrov, ale nájdete tiež širšie pásy. Ďalej sledujeme jeho obvod, ktorý sa pohybuje približne o 400 po 620 milimetrov.

Podľa obrusovaného materiálu si taktiež vyberáte zrnitosť pásu. Tie najhrubšie majú označenie P20, tie najjemnejšie zase P400. Pre bežné "kutilské" práce je dostatočná šírka 75 milimetrov a váha približne 2 až 2,5 kg.

pásová brúska na parkety s odsávaním

Odsávanie prachu

Pri brúsení vzníka, pochopiteľne, množstvo prachu a pilín a preto je dobré, keď je tento odpad odsávaný. Tu máme dva varianty - k brúske môžeme pripojiť vrecko, kde sa piliny budú zhromažďovať alebo existujú také modely, kde sa dá pripojiť klasický vysávač. Brúsenie je hygienickejšie a prehľadnejšie.

Vyberte si z top produktov

Hodnotenie článku:
(81.4%)

Pulbikované dňa: 01.01.2017

Autor
Jaro Uram

Jaro Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na písaní ma najviac baví to, že každá téma sa dá spracovať rôznymi spôsobmi a to dáva priestor mojej, niekedy až príliš veľkej, kreativite. Čo sa týka môjho života, tak študujem na vysokej škole v Trnave, kde bývam na internáte a preto som si vskutku obľúbil večerný spoločenský život s kamarátmi. Ak momentálne nepíšem alebo sa nezabávam, tak si s radosťou sadnem k televízoru a pozriem si dobrý futbal.


Pridať komentár