Recenzia reproduktora Lamax Beat Street S1

Pri hľadaní darčeka pre brata padla moja voľba na Lamax Beat Street S1. Dobrá cena, brand, ktorý už o sebe niekoľkými produktmi dal vedieť, a slušné hodnotenia od užívateľov sú ukazovateľom toho, že aj za menšiu sumu sa dá kúpiť pomerne kvalitný produkt.

Reproduktor Lamax Beat Street S1

Lamax electronics je česká značka, ktorá ponúka akčné kamery, autokamery, chytré náramky, slúchadlá, prenosné reproduktory a príslušenstvo. V portfóliu má niekoľko audio produktov, kde nájdete aj prenosné reproduktory. Ponuka je skromnejšia, Lamax má na trhu zatiaľ štyri prenosné reproduktory. Tie sa cenovo pohybujú od 19 do 95 €. Stred patrí dvom produktom a jedným z nich je aj Lamax Beat Street S1. Cena sa v závislosti od predajcu pohybuje niekde medzi 33 až35 €.

Dobre to vyzerá, ale...

Dizajnu nemám, čo vytknúť. Hneď po rozbalení má prekvapil veľmi pekný prístroj v čiernej farbe s tyrkysovými akcentmi. Spracovanie je na veľmi dobrej úrovni a musím uznať, že  na tomto reproduktore nenájdete chybu. Pogumované bočné strany a držadlo prispievajú k pohodlnému prenášaniu. V balení som po rozbalení našla samotný reproduktor i malými (naozaj veľmi malými) písmenami vytlačený návod. V klasickom balení by sa mal nachádzať 1 USB kábel na nabíjanie a 1 audio kábel. V mojom balení sa, bohužiaľ, nachádzali 2 audio káble. To však nepripisujem e-shopu, odkiaľ som si tovar objednala, lebo krabica bola zalepená, ale skôr sa to stalo vo výrobe a balení. Stane sa a zakúpenie nového USB kábla ma stálo asi 2 €. Samotný reproduktor je, čo a týka dizajnu, veľmi slušný kúsok a pôsobí moderne. Nie je na ňom nič prehnané a ovládanie je rozumne rozmiestnené. Horná časť s uchýtným pásom má ovládacie prvky na pretáčanie, mód, v ktorom sa nachádza, a hovor (pri telefonovaní).

Mód rozoznáva, z akého portu sa prehráva audio. Menší problém je samotné zvyšovanie a znižovanie hlasitosti pomocou tlačidiel, chce to ln trochu cviku. Samotné porty sú na zadnej strane a tie musím pochváliť. Okrem bluetooth pripojenia z mobilného zariadenia môžete hudbu alebo hovorené slovo prehrávať aj pomocou Micro SD karty alebo USB kľúča. Nechýba tlačidlo On/Off a konektor pre audio kábel. Reproduktor, hoci len heslovite, komunikuje iba po anglicky.

Ako to naozaj hrá?

Jedným slovo dobre. Pre bežného užívateľa je toto veľmi dobré riešenie za dobrú cenu. Basy tento reproduktor zvláda veľmi pekne a hlasitosť poteší. Automatická detekcia prehravaného média je výborná.

Lamax Beat Street S1

Po vložení SD karty reproduktor hneď rozoznal médium, z ktorého má prehrávať. Prehrávanie z mobilu je bezproblémové a veľmi rýchlo sa po pripojení cez bluetooth dostanete k svojej hudbe.

Kvalita za rozumnú cenu

Nemôžem porovnávať kvalitu drahších zariadení v cene asi 100 € s týmto reproduktorom, ale môžem porovnať malý prenosný reproduktor JBL GO a Lamax. Obidve zariadenia sa pohybujú zhruba niekde na hranici 30 až 35 €. Kvalitou hrania sú podľa mňa skoro na rovnakej úrovni, aj keď Lamax Beat Street S1 o poznanie lepšie zvláda výšky. JBL GO má zase navrch v basoch.

V prospech Lamax hovorí aj veľmi dobrá konektivita. Kým JBL GO môžem pripojiť iba pomocou bluetooth z mobilného zariadenia, tak Lamax vie prehrávať priamo z SD karty a USB kľúča.

Na konci je vždy spokojný (alebo aj nie) užívateľ

Po niekoľkodňovom prehrávaní hudby aj hovoreného slová som s prenosným reproduktorom Lamax Beat Street S1 spokojná. Tento reproduktor môžem hodnotiť ako veľmi dobrý produkt. Kvalitné spracovanie, moderný dizajn, slušná konektivita a to všetko za veľmi priaznivú cenu. Pre audiofilov to asi nebude to pravé, ale pre bežného nenáročného užívateľa je to dobrá voľba. Ak sa vám počas počúvanie hudby vybije mobil, môžete ho z reproduktora dobiť. Ten pracuje s nabitou energiou tak, ako power banka.

Klady:

 • kvalitné továrenské spracovanie (slušný materiál),
 • pekný moderný dizajn s pogumovanými bokmi,
 • jednoduché ovládanie,
 • spodná časť obsahuje podložky, ktoré majú pristávaciu (skoro lepiacu vlastnosť) pre lepšiu stabilitu na akomkoľvek povrchu,
 • veľmi príjemná reprodukcia hudby aj hovoreného slova,
 • výborná konektivita (USB, Micro SD karta, bluetooth),
 • možnosť použitia (nabitej energie z reproduktora) ako power banky,
 • dostupná cena.

Zápory:

 • slabý príjem FM rádia (záleží od lokality),
 • priemerná reprodukcia výšok,
 • trochu chaotické ovládanie hlasitosti (potrebné dlhšie stlačenie tlačidiel, ktoré zároveň slúžia aj na skok skladby),
 • žiadna detekcia stavu nabitia,
 • v balení nie je sieťový adaptér (ten sa vo vianočnej ponuke v niektorých e-shopoch objavil ako bonus k nákupu).
Hodnotenie článku:
(82.6%)

Pulbikované dňa: 27.10.2018


Pridať komentár