Ako vybrať elektrický gril

Zelenina, klobásky, kuracie prsia či bravčová krkovička. Za grilovanými pochúťkami nemusíte utekať do reštaurácie, elektrický gril vám chuť grilovaných dobrôt dopraje aj v pohodlí domova. Okrem toho, že je elektrický gril výborným pomocníkom, je aj ľahko uskladniteľný, nenáročný na údržbu, jeho cena je prijateľná a na prípravu jedál nepotrebujete žiadny olej. Šikovný asistent, ktorý je skutočne veľmi využiteľný, aj na zimné kuchtenie v interiéri a jednoduchý na manipuláciu.

elektrický gril sencor

Dnešný trh je dostatočne vybavený týmto spotrebičom, takže ho s istotou zakúpite v ktorejkoľvek predajni alebo na internete. Pred kúpou však zohľadnite niektoré parametre: či grilujete pre pár ľudí alebo väčšiu skupinu, či grilujete občas, či pravidelne. Zamerajte sa aj na to, aká priestranná je vaša kuchyňa, koľko priestoru máte pre jeho uskladnenie, aký je výkon grilu a či chcete investovať do kvality. Ak je pre vás dôležitý aj finančný limit, tak si ho nastavte.

 

 

Vhodný na zimu i leto.. Elektrický gril by mal mať!!

Každý elektrický gril by mal slúžiť a vydržať viac sezón. Tieto grily sa vyznačujú kvalitným nepriľnavým povrchom, nastavením teploty, odnímateľnou odkvapkajúcou miskou, nastaviteľným sklonom spodnej dosky pre odvádzanie zbytočného tuku, nastaviteľnú výšku hornej dosky a určite svetelný oznamovač grilu a správnej teploty. Zvážte aj technické podmienky, ako napríklad prípojku k elektrickému prúdu. Bolo by na škodu kvôli elektrine zrušiť letnú grilovačku na terase.

 

Sklon je rozhodujúci

Prečo je sklon dôležitý? Pretože nechcené tuky a šťava si nájdu spôsob ako sa dostať do misky na odkvapkávanie. Taktiež je pri týchto griloch viditeľný aj pokles dymu, ktorý je pri grilovaní výhodou. Ak nemáte gril so sklonom, tak si ho nastavte. V prípade, že sa vaša grilovacia platňa nastaviť nedá, tak si radšej niektoré potraviny pripravujte na panvici.

 

sklon elektrického grilu je dôležitý

Grilujete pre viacerých alebo len pár ľudí? Pre jednu, dve či tri osoby je vhodný elektrický gril s teflónovou doskou, ktorá má v sebe zabudované špirály pre ohrev dosky. Miniatúrne grily stačia na steaky, zeleninu alebo klobásy. Pre väčší počet ľudí sa odporúčajú rošty, pod ktorými je taktiež špirála.Ku grilovaniu dokonca nepotrebujete žiadne drevené uhlie ani drevo.

Pravidelnosť, či občasné grilovanie? Ak grilujete každú chvíľu, tak je lepšie investovať do kvalitného grilu, ktorý zvládne každodenné používanie. Ak grilujete občas, tak si vystačíte aj s menším, jednoduchším elektrickým grilom. V oboch prípadoch však platí, že okrem mäsa ugrilujete aj zeleninu, ale aj pečivo ako bagety či sendviče. Oproti grilovacej panvici sú elektrické grily určite šikovnejšie.

 

Priestor v kuchyni!!

Pri kúpe grilu treba sústrediť pozornosť aj na priestrannosť kuchyne, teda či je na kuchynskej linke dostatok miesta. Ak ho používate občasne, tak s tým nie je až taký problém, pretože gril sa dá bez problémov uschovať aj do komory na policu a vytiahnuť ho až v prípade potreby. Ak grilujete často, tak je lepšie, keď má gril na kuchynskej linke svoje stále miesto. Umiestniť ho môžete napríklad vedľa varnej dosky alebo priamo na ňu. Nie je to však striktne dané, ak to miesto naozaj nemáte, tak ho jednoducho len odložte do skrine a opäť vytiahnite. Veľkosť mnohých grilov je priemerná, avšak tie profesionálnejšie si žiadajú už väčší priestor v kuchyni. Ak nemáte dostatok miesta, tak radšej porozmýšľajte nad kúpou toho menšieho.

Výkon elektrických grilov... Výkon elektrických grilov je vysoký. Rozpálenie na maximum zaručí, že sa mäso rýchlo prepečie a nevysuší sa. Vo väčšine prípadov sa odporúčajú grily s príkonom aspoň 2 000 W. Rýchlo sa rozohrejú a potraviny dostatočne ugrilujú. Výkon je dôležitý aj preto, aby teplota počas prípravy neklesla.

Materiál elektrických grilov. Typ materiálu si môžete zistiť v parametroch pri danom produkte. Väčšinou však kvalitu spoznáte na prvý pohľad. Tie lacnejšie elektrické grily sú s najväčšou pravdepodobnosťou vyrobené z tvrdených plastov. Grilovacie dosky naopak z nepriľnavého materiálu, ako to uvádzajú výrobcovia. Podľa hodnotení záujemcov o elektrické grily sa však aj o takýto povrch treba dostatočne postarať. Profesionálnejšie grily sú vyrobený už z kvalitnejších materiálov ako napríklad kov. Na trhu nájdete grily z krycím vekom, na grilovanie z oboch strán, alebo samostatnú výhrevnú grilovaciu platňu.

 

Grily do 100 € a do 200 €

Ak hľadáte gril do 100€, určite odporúčame Tefal GC305012

Ak hľadáte gril do 200€, zvoľte si Catler GR4011

Hodnotenie článku:
(80.8%)

Obľúbené produkty

Zobraziť kategóriu:


Pridať komentár